Autobusi Kijivai

Sestdien, 30. aprīlī,  Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns nodeva Rīgas solidaritātes un atbalsta sūtījumu Kijivas mēram Vitālijam Kličko. Paredzēts, ka autobusi un humanitārā palīdzība nonāks tajās Kijivas apgabala apdzīvotajās vietās, kas visvairāk cietušas Krievijas uzbrukuma rezultātā.

V. Kličko, saņemot rīdzinieku sūtījumu, uzsvēra: “Esmu pateicīgs mūsu latviešu draugiem, Rīgas pilsētas domei, kas atbalstījuši Kijivu, nododot tai 11 mūsdienīgus autobusus, kā arī humanitāro palīdzību. Šobrīd tas mums ir ļoti svarīgi. Pateicos Rīgas vicemēram Edvardam Smiltēnam par iespēju personīgi nodot mums šo sūtījumu un atbalstīt mūs. Mums tas ir Latvijas un tās galvaspilsētas solidaritātes apliecinājums Ukrainai un ukraiņu tautai mūsu cīņā par brīvību un neatkarību.”

E.Smiltēns pastāstīja V. Kličko par lielo rīdzinieku atsaucību, trijās dienās piepildot autobusus ar atbalsta veltēm. Kā simbolisku dāvanu, kas raksturo pilsētnieku atbalstu, Rīgas vicemērs nodeva Kijivas mēram kāda sešgadīga rīdzinieka atnesto krājkasīti. Atnesot savu dāvanu, mazais Ukrainas atbalstītājs teica, kas šis ir viņa ieguldījums, lai Ukrainā vairs nemirtu bērni.

E. Smiltēna un V. Kličko tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālās praktiskās palīdzības jautājumi, kā arī iespēja organizēt plašas Rīgas mēra Mārtiņa Staķa un Rīgas uzņēmēju un ekspertu delegācijas vizīti Kijivā, lai apspriestu sadarbību Kijivas un Ukrainas pēckara atjaunotnē.

E.Smiltēns ir pārliecināts: “Rīdzinieku atbalsta sūtījums ir nodots drošās rokās! Gan autobusi, gan daudzās rīdzinieku ziedotās lietas lieti noderēs cilvēkiem krievu armijas izpostītajās pilsētas un ciemos. Neskatoties uz grūtajiem laikiem, Ukrainas cilvēki ir optimisma un apņēmības pilni. Viņi jau domā par nākotni. Arī Rīgas pašvaldība, uzņēmēji un eksperti būs noderīgi partneri Ukrainas pēckara atjaunotnē.”

Kā ziņots, Rīgas dome 19. aprīlī lēma par 11 sabiedriskā transporta satiksmes autobusu dāvināšanu Kijivi. No 20. līdz 22. aprīlim Rīgas iedzīvotāji bija aicināti ziedot Kijivas iedzīvotājiem pārtikas un higiēnas preces, kā arī barību dzīvniekiem. Kopā tika saziedotas 50 tonnas preču. “Rīgas satiksmes” šoferu vadītie autobusi ar humāno palīdzību ceļā no Rīgas uz Kijivu devās 26. aprīlī , un 27. aprīļa vakarā sasniedza Polijas un Ukrainas robežu, kur tie tika nodoti Kijivas sabiedriskā transporta uzņēmuma pārstāvjiem. Ceļā par autobusu drošību rūpējās Latvijas, Lietuvas un Polijas policisti.