Pie zvaigznēm

Čiekurkalns ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi, kuras svarīga sastāvdaļa ir šeit reiz dzīvojušās personības un cilvēki, kuru vārdi ir saistāmi ar Čiekurkalnu. Tāpēc 18. decembra pasākumam Čiekurkalna attīstības biedrība ir izvēlējusies skanīgu devīzi – “Pie zvaigznēm”, apvienojot Ziemassvētku un ievērojamo čiekurkalniešu tēmu.

Izglītojošais un izklaidējošais pasākums notiks Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9, pie Ezerparka Namiem) no pulksten 10:00 līdz 16:00. Tā laikā ikvienam interesentam būs iespēja interesanti un saturīgi pavadīt laiku, iepazīstot gan apkaimes vēsturi, gan jautri ieskandinot Ziemassvētkus.

Visas dienas garumā notiks mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš, kurā savus darinājumus un produkciju piedāvās 50 tirgotāju no visas Latvijas. Būs iespēja iegādāties Ziemassvētku dāvanas sev un saviem mīļajiem. Tirgotāji vēl var pagūt pieteikties dalībai vietnē www.latvijasmajrazotaji.lv.

Laukumā tiks iedegta arī lielā svētku egle, bet par svētku noskaņu rūpēsies folkloras kopa “Grodi” – būs gan mūzika, gan danči un rotaļas, tiks vilkts arī bluķis. Papildus bērnu izklaidei no pulksten 11:00 – 14:00 notiks vizināšanās ar Sibīrijas haskiju suņu pajūgu.

Pasākuma izglītojošā sadaļā Čiekurkalna attīstības biedrības teltī būs skatāma video projekcija par ievērojamiem čiekurkalniešiem. Vērīgākie skatītāji varēs izpildīt īpašu erudīcijas testu, par pareizi izpildītu uzdevumu pretī saņemot pārsteiguma balvu. Zināšanas par Čiekurkalna vēsturi varēs papildināt arī ekskursijas laikā pa Čiekurkalnu, kuru vadīs zinošs gids. Ekskursijas sākums pulksten 12:00.

Papildus visas dienas garumā Ezerparka Namu telpās būs skatāma RTU Arhitektūras fakultātes studentu darbu izstāde, kuros ir izstrādāta vīzija par Čiekurkalna apkaimes attīstību. Apmeklētāji varēs nobalsot par viņuprāt veiksmīgāko risinājumu. Uz izstādi tiek aicināti arī pilsētas tēvi un atbildīgās amatpersonas!

Uz Čiekurkalna apkaimes svētkiem gaidīti ne vien čiekurkalnieši, bet arī kaimiņu apkaimju iedzīvotāji no Mežaparka, Brasas, Sarkandaugavas, Teikas un citurienes! Ņemot vērā iepriekšējo pasākumu pieredzi, sagaidāms, ka pasākumu apmeklēs ap 1500 cilvēku. Čiekurkalna krustcelēs iespējams ērti nokļūt ar 11.tramvaju (Rusova ielas pietura) vai 9.autobusu (Čiekurkalna 5.šķērslīnijas pietura, braucot no centra). Pasākuma norises vietas tuvumā iespējams bez maksas novietot auto.

Vērienīgo pasākumu jau devīto reizi rīko Čiekurkalna attīstības biedrība sadarbībā ar pastāvīgajiem partneriem – Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrību un “Ezerparka Nami”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Organizatori saka lielu paldies visiem draugiem un atbalstītājiem!