valsts karogi

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, šogad valsts galvaspilsētā nenotiks lieli publiski pasākumi, taču, ņemot vērā mājsēdes noslēgšanos, valsts svētku koncertus ar iemīļotu skatuves mākslinieku dalību Rīgas kultūras iestādēs varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē.

Informācija par valsts svētku programmu, māksliniekiem, pasākumu bezmaksas ielūgumu saņemšanu un epidemioloģiskās drošības noteikumiem, kā arī koncertu straumēšanas laiku un vietni pieejama pašvaldības tīmekļa vietnē https://svetki.riga.lv/.

Koncerti klātienē

Klātienē apmeklētāji gaidīti koncertā “Tu esi Latvija”, kas notiks VEF Kultūras pilī. Svētku koncertā uzstāsies Orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns, solisti Gunta Gelgote, Ieva Parša, Rihards Mačanovskis un akardeonists Artūrs Noviks.

Klausītāji aicināti apmeklēt arī jaunatklāto Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zāli, kur kopīgā koncertā “Novadu sadziedāšanās Mežaparkā” tiksies Latvijas vēsturisko novadu atpazīstamas folkloras kopas.

Savukārt Rīgas latviešu biedrības namā aicināti visi interesenti, kas vēlas baudīt aktiera Mārtiņa Vilsona, komponista Jāņa Lūsēna un flautistes Evijas Mundeciemas māksliniecisko sniegumu pasākumā “Mūžības skartie”.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” apmeklētāji svētku vakarā varēs izbaudīt grupas “Melo-M” uzstāšanos.


Koncerti tiešsaistē
 

Svētku noskaņa var ienākt katrā mājā, jo iedzīvotājiem būs iespēja dzirdēt vairākus koncertus tiešsaistē. Jau 17. novembrī koncertmeditācijai “In urbe, in urbe manere oportet” varēs ļauties, skatoties ierakstu no Rīgas Sv. Pētera baznīcas, kur tiks atskaņota komponista Uģa Prauliņa darbs “Odi Et Amo”, kas veltīts Latvijai un Rīgas Sv. Pētera baznīcai un guvis starptautisku atzinību, kā arī 1999. gadā atzīts par Gada ierakstu Latvijā. Muzikālo ceļojumu paspilgtinās U. Prauliņa stāstījums.

Kormūzikas cienītājiem sarūpēts Rīgas kamerkora “Ave Sol” Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts “Lins”, kur kopā ar kori uzstāsies Ance Krauze, Andris Ērglis un komponists Jānis Strazds ar instrumentālo grupu. Šī programma tiks raidīta no kultūras centra “Mazā ģilde”.

Koncertā “Nekur tālu, tepat vien…” klausītājus no kultūras centra ”Imanta” priecēs Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Daumants Kalniņš un Romāns Vendiņš, savukārt Marija Bērziņa, Mārcis Maņjakovs un komponists Valdis Zilveris no kultūras centra “Iļģuciems” ar savu priekšnesumu svētku noskaņu radīs koncerta “Dāvanas Latvijai” klausītājiem. Tiešraidē no kultūras centra “Mazā ģilde” būs iespēja dzirdēt Zigfrīda Muktupāvela un Jāņa Lūsēna muzikālo sniegumu koncertā “Tautas laiks”.


Muzikāli un vizuāli priekšnesumi Rīgas apkaimēs
 

18. novembrī rīdzinieki un pilsētas viesi, dodoties pastaigā, varēs baudīt svētku sajūtu arī pilsētas apkaimēs.

Muzikāls priekšnesums pilsētvidē ar pūšaminstrumentu kvinteta “Brass. Edu” piedalīšanos no 17. līdz 19. novembrim pārsteigs vairāku apkaimju iedzīvotājus.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” gaidāma izstāde “Supervaronis”, savukārt kultūras centra “Ritums” izstāžu zāles logos – audiovizuālā instalācija “Brīvības putenī”.

Valsts svētku koncertus atbalsta Rīgas pašvaldība. Jau ziņots, ka Rīgā iedzīvotāji aicināti valsts svētkus pavadīt veselībai drošā veidā –  ģimenes lokā savās mājās, baudot kultūru tīmeklī, apmeklējot koncertus “zaļajā režīmā” vai pastaigās pa pilsētu tuvinieku lokā, aplūkojot svētku noformējumu Rīgas pilsētvidē. Šogad pilsētas noformējumā ierasto sarkanbaltsarkano karogu izvietojumu papildina laikmetīgā māksla un gaismas instalācijas ar tautasdziesmu spēka vārdiem.
 

Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai veltītie pasākumi Rīgā *


Programma:

No 17. līdz 19. novembrim
Performatīvi muzikāli gājieni vairākās Rīgas apkaimēs “Rīta junda”
Piedalās pūšaminstrumentu kvintets “Brass.Edu”
Imantas, Āgenskalna, Juglas, Teikas un Ziepniekkalna apkaimēs
Rīko biedrība “I Did It”

No 15. līdz 26. novembrim                                     
Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zāles logos, Mazā Jaunielā 5         
Katru dienu no plkst. 17.00 līdz 21.00     
Audiovizuāla instalācija “Brīvības putenī”
Audiovizuāls ceļojums  tautas mākslas dzīlēs, kas savieno latviešu tautas meistaru dažādas brīvības izteiksmes formas ar skanisko folkloru, lai kopradītu un stiprinātu mūsu nāciju nākotnē.
Idejas autors Juris Jonelis.
Rīko Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”

No 17. novembra plkst. 19.00 līdz 19. novembra plkst. 24.00
Tiešsaistes koncerts no Rīgas Sv. Pētera baznīcas             
Svētku koncertmeditācija Latvijai un Rīgai “In urbe, in urbe manere oportet” (Pilsētā tapis, pilsētā jāpaliek)
Dalībnieki: Uģis Prauliņš (komponists, taustiņi), Pēteris Vaickovskis (diriģents), Anti Kortelainens, koncertmeistars (vijole), Signe Šteimane (vijole), Ineta Abakuka (alts), Māra Botmane (čells), Mikus Bāliņš (perkusijas), Sniedze Prauliņa (aranžijas, balss), 11 vokālistu kora grupa, Matīss Gricmanis (režisors), Aigars Ozoliņš (videoscenogrāfija, videoprojekcijas).
Svētku ievadkoncertā tiks atskaņots Uģa Prauliņa darbs “Odi Et Amo”, veltīts Latvijai un Rīgas Sv. Pētera baznīcai. Muzikālo ceļojumu paspilgtinās Uģa Prauliņa stāstījums par savu saistību ar Sv. Pētera baznīcu, liekot aizdomāties par vērtībām un to pārnesi mūsdienās. Mūsu tauta un valsts ir pelnījusi kopībā stiprinātu, misijas un iedvesmas pilnu vadību visos līmeņos. Kas gan vislabāk spēj vienot, ja ne dziesma un mūzika! Uģa Prauliņa darbs “Odi Et Amo” guvis starptautisku atzinību un 1999. gadā atzīts par Gada ierakstu Latvijā.
Koncerts vērojams Rīgas Sv. Pētera baznīcas Facebook lapā 
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā 
Rīko Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde 

No plkst. 14.00 līdz 14.45
Koncerta “Nekur tālu, tepat vien…” koncertieraksts no Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta”
Dalībnieki: Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Daumants Kalniņš un Romāns Vendiņš.
Nacionālpatriotiskās noskaņās veidota muzikāli teatrāla kompozīcija ar dzeju, dziesmām un skaņu gleznām.
Programmā: Knuta Skujenieka, Erika Ādamsona dzeja, Imanta Kalniņa, Jura Kulakova, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula dziesmas, kā arī dziesmas no Daumanta Kalniņa programmas “Drošinājums”.
Koncerts būs skatāms Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Facebook lapā no 18. novembra plkst. 14.00 līdz 22. novembra plkst. 24.00
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”

Koncertieraksts no Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde”
18. novembrī no plkst. 15.30 līdz 16.40
20. novembrī no plkst. 22.00 līdz 23.10 televīzijas kanālā ReTV  
Rīgas kamerkora “Ave Sol” Latvijas Republikas  proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts “Lins”
Dziesmu cikls “LINS”. Komponista Jāņa Strazda dziesmu cikls korim a cappella ar Jāņa Petera vārdiem.
Koncerta dalībnieki: Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis, solisti Ance Krauze un Andris Ērglis, komponists Jānis Strazds ar instrumentālo grupu.
Koncerts vērojams no 18. novembra plkst. 15.30 līdz 30. novembrim arī Koncertorganizācijas “Ave Sol” Facebook vietnē 
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija “Ave Sol”      

No plkst.16.00–17.00
Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai veltīts koncerts “Tu esi Latvija!”      
VEF Kultūras pilī
Piedalās Orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns, solisti Gunta Gelgote, Ieva Parša, Rihards Mačanovskis, Artūrs Noviks (akordeons).
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 15. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs un VEF Kultūras pils kasē. Koncerta norise plānota tikai “zaļajā režīmā” – tikai pilnībā vakcinētai vai Covid-19 pārslimojušai publikai, norises vietā apliecinot vakcinēšanās vai pārslimošanas faktu ar derīgu Covid-19 sertifikātu un ID dokumentu.
Koncerts vērojams arī tiešsaistē Orķestra “Rīga” Facebook kontā  un YouTube kanālā.
Rīko Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga”

No plkst.16.00–17.30
Tiešsaistes koncerts “Dāvanas Latvijai” no Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”                   
Piedalās aktieri Marija Bērziņa,  Mārcis Maņjakovs  un komponists Valdis Zilveris.
Koncertā skanēs Knuta Skujenieka, Imanta Ziedoņa, Māra Čaklā un Jāņa Petera dzejas, dzirdēsim Raimonda Paula, Valta Pūces, Jāņa Lūsēna un Ulda Stabulnieka populārās dziesmas, daudzas no kurām jau kļuvušas par tautas dziesmām.
Koncerts skatāms Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā 
Kultūras centra “Iļģuciems” Facebook lapā 
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”

No plkst.16.00–17.30 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē
Pasākums “Mūžības skartie”. Stāsts par brīvības cīņām
Piedalās aktieris Mārtiņš Vilsons, komponists un mūzikas autors Jānis Lūsēns, LNOB mūziķe, flautiste Evija Mundeciema.
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 15. līdz 18. novembrim laikā no 09.00 līdz 20.00 izņemami Rīgas Latviešu biedrības nama 1. stāvā pie administratora.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu.
Rīko Rīgas Latviešu biedrība 

No plkst.18.00–19.15 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”
Grupas “Melo-M” svētku koncerts
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 15. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs un kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centrā. Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu.
Koncertā būs dzirdamas tautā iecienītas, patriotisko vērtību piesātinātas kompozīcijas, kas nu jau pieskaitāmas pie nacionālo vērtību šedevriem. “Melo-M” grupas jaudīgais, daudzveidīgais un augstvērtīgais izpildījums sniegs lielisku muzikālo piedzīvojumu ikvienam koncerta skatītājam.
Rīko Ziemeļrīgas Kultūras apvienība

No plkst.18.00–19.30
Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē
Koncerts “Novadu sadziedāšanās Mežaparkā”
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 15. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs. Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu.
Koncertā novadus pārstāvēs pieredzējušas un Latvijā atpazīstamas folkloras kopas – “Suitu sievas” (Kurzeme), “Saucējas” (Sēlija/Vidzeme), “Igauņu ģimenes ansamblis” (Latgale), grupa “Rikši” (Zemgale/Vidzeme).
Tautasdziesmu dziedējošā enerģija un dziesmās iekodētā sirdsgudrība ļaus klausītājiem atkal savienoties ar pagājušo laiku tradīcijām un mantojumu, vienlaikus baudot to, ko mūsu garamantas spēj dot katram no mums šodien.
Koncerta tiešraide skatāma arī Mežaparka Lielās estrādes YouTube kanālā 
Facebook kontā kā arī Ziemeļrīgas kultūras apvienības Facebook kontā 
Rīko Ziemeļrīgas Kultūras apvienība

No plkst.20.00–21.00
Latvijas 103. gadadienai veltīts svētku koncerts “Tautas laiks”  
Tiešraide no Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde”
Piedalās Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns
Koncerta tiešraide skatāma RKTMC “Mazā ģilde” Facebook kontā   un YouTube kanālā. 
Rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”

* Pasākumu programmā iespējami precizējumi un izmaiņas.