Par godu Starptautiskajai ģimenes un bērnu aizsardzības dienai Kalnciema kvartālā 2. jūnijā plkst. 10.00-16.00 notiks ikgadējais bērniem un jauniešiem veltītais festivāls „DARI PATS”, kur ģimenes ar bērniem varēs iesaistīties vairāk nekā desmit izglītojošās aktivitātēs un izklaidēs. Kā galvenos notikumus jāizceļ Latvijas Leļļu teātra viesizrādi „Bruņinieks, kuram sāpēja zobi, LULU laikmetīgo operu cikla iestudējumus „Mazais princis” un „Pēterītis un vilks”, kā arī izdevniecības Liels un mazs grāmatas „Suns, kurš atrada skumjas” atklāšanu.

Šogad festivālā akcentēta taktilā jeb taustes maņa, lai aktualizētu, ka informāciju iespējams iegūt ne tikai vizuālā vai audiālā veidā. Visas dienas garumā Kalnciema kvartāla teritorijā interesenti varēs iesaistīties 9 aktivitātēs – laikmetīgo deju meistarklasē un vairākās darbnīcās iepazīt un sataustīt dažādus materiālus – stiklu, mālu, krītus, vasku un citus. Festivālā tiks pievērsta uzmanība arī otrreizējās pārstrādes materiāliem, kuriem jaunākie apmeklētāji varēs piešķirt jaunu dzīvi. Bez tam bērniem būs iespēja iemācīties šaut ar loku, papildus aizraujoši apgūstot vēsturi.

Tirgū rīta saldās brokastis nodrošinās „Pankūkmānija”, kas parūpēsies par mazu pankūku cepšanu ar dažādām saldām piedevām. Varēs nogaršot arī bioloģiskos smūtijus no „TRU Food” un Anitas Strazdas krāsainās piparkūkas. Par apmeklētāju stilu parūpēsies bērnu zīmols „Petra”. Jaunums Kalnciema kvartāla tirgū ir pasaulē populārais „slaims” jeb taktilā mīcāmrotaļlieta.

Pasākuma programma

Kalnciema kvartāla pagalmā:

10.00-13.00 – krītiņu darbnīca kopā ar Drawies – bērniem būs iespēja līdzdarboties pasaku interpretācijā, apzīmējot Kalnciema kvartāla teritorijas asfaltu.
10.30-11.30deju meistarklase ar I-DEJAS māju un Katrīnu Albuži ar laikmetīgās dejas un improvizācijas elementiem.
11.30-12.40 – Latvijas Leļļu teātra izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”.
12.30-14.30 – mālu darbnīca kopā ar Mālotavu – bērni varēs savās rokās pakļaut un manipulēt ar māla formu un stāvokli.
12.30-15.00 – stikla darbnīca ar Ledene stikla mākslinieci Martu Ģibieti – bērniem tiks dota iespēja darboties ar rokām, radot oriģinālus un kvalitatīvus darinājumus no stikla – burtiņkrelles.
13.00-15.00 – izdevniecības Liels un mazs Rūtas Briedes un Elīnas Brasliņas grāmatas „Suns, kurš atrada skumjas” atklāšana un ogles darbnīca.

Brūnā mājā:

10.00-12.30 – Tumšā mākslas darbnīca kopā ar sociālo uzņēmumu BlindArt – tiks piedāvāti acu apsēji, kas ļaus taktilai uztverei sajust materiālus un saturu.
12.30-13.30LULU laikmetīgo operu cikla S. Prokofjeva iestudējums “Pēterītis un vilks”.
13.30-14.30 – LULU laikmetīgo operu cikla Reičelas Portmanes opera “Mazais princis”.

Galerijā:

11.00-13.30 – vaska darbnīca notiks Ooo Sajūtu darbnīcas vadībā – bērniem būs iespēja liet savas sveces, ļaujot rokām darboties brīvi un radīt jaunas formas.
12.00-14.00 – Recycle darbnīcā kopā ar homo ecos: varēs darboties ar dažādiem materiāliem (bundžām, plastmasu, papīru, līmi) un augsni un iestādīt vēlam pavasarim raksturīgos ziedus, kā arī veidot auskarus, piekariņus un citus aksesuārus no pet pudelēm.

Spēļu bedrē:

10.00-16.00 – loka šaušana Jaunpils bruņinieku skolas vadībā, kuras instruktori palīdzēs skolēniem apgūt loka šaušanu un pastāstīs par šī sporta veida attīstību un vēsturi aizraujošā veidā.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.