22. jūnijā no 9.00 līdz 19.00 Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu tradicionālajā Zāļu tirgū

Lai sagatavotos svētkiem, 22. jūnijā no 9.00 līdz 19.00, pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu tradicionālajā Zāļu tirgū, kur savus ražojumus piedāvās vairāk nekā 200 zemnieki un amatnieki no visas Latvijas. Vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir Zāļu tirgum īpašu noskaņu. Lauku maize un siers, silti pīrāgi, piparkūkas, kūpināta gaļa un zivis – viss, kas gādāts Zāļu tirgū, garšo labāk gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.

Kā ierasts, Zāļu tirgū netrūks arī plaša amatnieku darinājumu klāsta – pinumi, māla trauki, lina drānas un palagi, adījumi, koka karotes, dzintara rotas un sudrablietas. Pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim.

Svētku noskaņu tirgus apmeklētājiem papildinās kultūras programma, kur visi aicināti kopā dziedāt Līgo dziesmas un kājas izlocīt jestros dančos. Jau no 10.00 uz skatuves sāksies lustīga ielīgošana kopā ar labākajiem Rīgas amatiermākslas kolektīviem un orķestri “Rīga”. Bet Zāļu tirgus izskaņā 17.50 muzicēs grupa “Apvedceļš”.

Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem možu garu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs Jāņa tēvs Mārtiņš Egliens, kurš pastāstīs par svarīgākajām un interesantākajām gaidāmo Līgo svētku tradīcijām un ticējumiem. Apmeklētājiem būs iespēja demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību dažādos konkursos.