Šī gada 27.jūlijā Viesturdārzā un Rūpniecības ielā 30 norisināsies pirmie šīs apkaimes svētki. Diena iesāksies ar kopīgu rīta rosmi parkā, turpināsies ar strādāšanu ārtelpā, un vakarā kaimiņi un draugi ir aicināti uz kopīgu pikniku un sarunām.

 

Apkaimju svētki ir pozitīvi iesākusies tradīcija Rīgā, kad dažādu Rīgas apkaimju aktīvisti rīko kaimiņu svētkus. Šādu pasākumu mērķis ir radīt iemeslu kaimiņiem satikties un iepazīties tuvāk ar apkaimē notiekošo.

Viesturdārza apkaimes svētkus šogad rīkos radošo industriju centrs “Darbavieta”, kas šajā laikā arī svin gada jubileju, kopš atrodas Rūpniecības ielā 30.

 

Svētku programma tiek veidota ar apkaimes iedzīvotāju un uzņēmēju iesaisti.

 

Rūpniecības ielā 30-

no 9:00-17:00 “DarbaVieta” aicina pievienoties uz produktīvu strādāšanu ārtelpās, uz vienu dienu iznesot savu kopā strādāšanas telpu uz ielas,

no 11:00-17:00 “Vespa Garazh” nodrošinās kafiju  un pusdienu burgerus brīvdabas teltī,

Radošo industriju centra iekštelpās notiks “DarbaVietā” strādājošo amatnieku un produktu ražotāju tirdziņš, kā arī būs iespēja iepazīties ar lāzergravēšanu pie “Rocket Burns” stenda.

 

Viesturdārzā-

9:00-10:00 IBI Fitness Latvia brīvdabas vingrotāji vadīs bezmaksas rīta rosmi parkā,

no 16:00-19:00 pašorganizēties uz pikniku aicina kustība ManaRīga.

Paralēli klausīsimies Kitijas Roles ( ZVĒRU DĀRZS), Helvija Fiņķa ( Producents ”Steve Spencer” / ”Ezera Skaņas”, dibinātājs ”I GOT SMTHN TO SAY”) un kustības “Ar Pasaules pieredzi Latvijā” stāstītajā par radošo uzņēmējdarbību, procesa veiksmēm, neveiksmēm un pilsētas apkaimju kopienu aktivitātēm pasaulē.

Vakara noslēgumā no plkst. 19:00- 22:00 par vasaras vakara atmosfēru rūpēsies DJ MeiDei.

 

Svētku ietvaros tiks veidota apkaimes karte ar interesantākajām apkaimes vietām un uzņēmējiem, kā arī tiks atklāts apkaimes ziņojumu dēlis, pie kura kaimiņi varēs likt savus sludinājumus.

 

Svētkus organizē biedrība “DarbaVieta”,

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros

 

DarbaVieta ir radošo industriju centrs iepretim Viesturdārzam.Tā ir vieta darbam, darbnīcām, studijām, radošajiem uzņēmējiem, māksliniekiem, notikumiem un mijiedarbībai.  Šeit uzturas radoša kopiena, notiek nebeidzama ideju apmaiņa un kopēja attīstība. Komunikācija, dalīšanās ar zināšanām un savstarpēja uzticība DarbaVietu padara par labvēlīgu vidi profesionālai izaugsmei neatkarīgi no tā vai strādā individuāli, vai komandā.