Reintegrācija

2021. gada 28. janvārī plkst. 16.00 EURES Latvia Facebook lapā būs skatāms pirmais tiešsaistes raidījums “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”.

Raidījumā tiks stāstīts par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultantu atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno atgriezties Latvijā. Skatītāji uzzinās, kādas darbības ir jāveic mītnes valstī un Latvijā, lai atgriešanās dzimtenē noritētu mierīgi un droši. EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā tiešsaistes translācijas sekotāji varēs uzdot  jautājumus, kā arī vienoties par attālinātu konsultāciju.

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, lai sniegtu remigantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu, bērnu pieteikšanu bērnudārzā vai skolā, iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un veselības pakalpojumiem Latvijā.

Tiks sniegti arī praktiskie padomi, kā izveidot CV un uzrakstīt motivācijas vēstuli. Raidījumos piedalīsies dažādu jomu speciālisti, kuri dalīsies savā remigrācijas pieredzē. 

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi būs skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā  plkst.16.00.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures
E-pasts: eures@nva.gov.lv
Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/
Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats: https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers