Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS maijā un jūnijā aicina Atgāzenes apkaimes iedzīvotājus, studentus un skolēnus no apkaimes skolām piedalīties Atgāzenes izpētes pasākumos.

31.maijā 11.00- 13.30 ATGĀZENES IZPĒTES PĀRGĀJIENS

Pārgājiena mērķis ir kopīgi kājām izstaigāt apkaimi, daloties ar stāstiem un zināšanām par interesantām Atgāzenes vietām, apkaimes vēsturi un šodienas zīmēm.
Pārgājiena rezultātā nākotnē plānots izveidot Atgāzenes interesanto vietu maršrutu.

Satikšanās punkts: Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Zemgale” Graudu ielā 59.
Bez maksas. Aicinām ņemt līdzi savus fotoaparātus!

31.maijā 16.00 – 19.00 ATGĀZENES IZPĒTES PLENĒRS
6. jūnijā 11.00 – 14.00 ATGĀZENES IZPĒTES PLENĒRS
7. jūnijā 11.00 – 14.00 ATGĀZENES IZPĒTES PLENĒRS
Plenēra ideja ir iesaistīt dažādus cilvēkus, kuri dzīvo, strādā un mācās Atgāzenes teritorijā, kopīgā apkaimes izpētē. Plenēra dalībnieki tiks rosināti pētīt un atrast Atgāzenei raksturīgo – ainavas, ēkas, cilvēkus, fotografējot un zīmējot.

Pieteikšanās: www.triskrasas.lv sadaļā Pasākumu kalendārs.
Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam laicīgi pieteikties.
Satikšanās punkts: Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Zemgale” Graudu ielā 59.
Bez maksas. Aicinām ņemt līdzi savus fotoaparātus!

Šobrīd Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Zemgale” Graudu ielā 59 apskatāma izstāde par Atgāzeni. Te izstādīti Rīgas Igauņu pamatskolas skolēnu pētnieciskie un radošie darbi un fotogrāfijas no 2013.gada rudenī notikušās ekspedīcijas, ko rīkoja Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS. Pētot un izzinot Atgāzenes, ielas, cilvēkus, interesantākās apkaimes vietas un vēsturi, kopīgi izveidojies stāsts par apkaimi Atgāzene.

Izstāde ir daļa no projekta ”Kontrastainā Atgāzene”, pie kura Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS strādā jau kopš 2013. gada rudens. Pasākumi apkaimē turpināsies visu 2014. gadu – plānots, ka izstāde ceļos pa dažādām apkaimes sabiedriskām vietām, bet Atgāzenes pētīšana turpināsies.

Projektu ”Kontrastainā Atgāzene” vada Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS. Projekta partneri ir Rīgas Igauņu pamatskola, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Zemgale”, Biznesa augstskola „Turība”, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola.

Projektu atbalsta nodibinājums Rīga 2014.