4. un 5. augustā notiks sporta spēles Mangaļsalā 2017

Sports un sporta pasākumi lokālās apkaimēs visos laikos bijis cilvēku pozitīvisma un veselības veicināšanas instruments. Saglabājot ilgstoši iesakņojušās apkaimes tradīcijas arī sporta pasākumu rīkošanā, apkaimes iedzīvotājiem liek novērtēt savu dzīves vietu no tās ģeogrāfiskā novietojuma viedokļa, dabas rekreācijas priekšrocībām apkaimē un nemeklēt sportiska rakstura aktivitātes citur, bet dalīties ar savām idejām un ierosinājumiem rīkojot regulārus sportiska rakstura pasākumus apkaimē.

Katru gadu norisinās Mangaļsalas sporta spēles, kurās piedalās gan Mangaļsalas iedzīvotāji, gan draugi un paziņas no dažādām Rīgas apkaimēm, lai cīnītos kopā un arī viens pret otru visdažādākajās sporta disciplīnās: futbolā, basketbolā, volejbolā, šautriņu mešanā, virves vilkšanā, svaru celšanā, skriešanā un citos. Šogad būs arī “Prestol” SUP sacensības, kuras vadīs Latvijas labākais stand up jeb SUP airētājs Arvis Iljins.

2017.gada Sporta spēlēs Mangaļsalā tiks saglabāts iepriekšējā gadā ieviestais bērnu spēļu un pieaugušo sporta disciplīnu princips, papildinot bērnu disciplīnas ar skrejriteņu sacensībām pašai mazākajai vecuma grupai, kā arī lielākajiem bērniem organizējot novusa un badmintona turnīrus.

Ņemot vērā līdzšinējo lielo interesi visās pieaugušo sporta spēļu disciplīnās, arī šogad spēles tiks organizētas divu dienu garumā, nodrošinot pietiekamu atpūtu starp tādām komandu spēlēm kā futbols, basketbols un volejbols. Tā kā jau vairāku desmitu gadu garumā saglabājas Sporta spēļu tradīcija pieaugušo komandas veidot atkarībā no apkaimes piederības, tad visiem komandu locekļiem paredzēts izgatavot dažādu krāsu sporta krekliņus ar apkaimes piederības nosaukumu (Mangaļsala, Vecāķi, Vecmīlgrāvis, Vecdaugava) un spēlētāja vārdu.

Kā ierasts, katru Sporta spēļu noslēgumā paredzēta lielā sportistu apbalvošana katrā disciplīnā. Bērnu apbalvošanu organziējot kā pirmo ar medaļām un diplomiem pirmo trīs vietu ieguvējiem, kā arī veicināšanas balvām tiem, kam šoreiz neizdevās.

Pieaugušo sportistu apbalvošana paredzēta Sporta spēļu otrās dienas vakarā pirms pasākuma noslēguma ballītes – komandu sporta veidos apbalvojot ar kausiem, savukārt individuālajās disciplīnās ar medaļām un diplomiem.

Projekts “Sporta spēles Mangaļsalā 2017” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.