Septembra otrā svētdiena, kas šogad pienākusi ļoti agri, ir jau ierasta svētku diena Brasas iedzīvotājiem. Hospitāļu ielas kaimiņu svētki – pasākums, ko organizē apkaimes aktīvākie iedzīvotāji – atrod veidu kā iepriecināt ikkatru apkaimes iedzīvotāju!

Svētki notiks 9. septembrī no plkst. 14:00 līdz 22:00, Hospitāļu ielā. Dažas norises notiks jau agrāk, piemēram, ekskursija pa Lielajiem kapiem svētdien plkst. 11:00 no Andreja Pumpura kapavietas ar Silvu Rozenšteini (ilgums 2 stundas).

Šogad paredzēti vairāki svētku jaunumi! Deju pagalms Hospitāļu ielā 8 ar karstasinīgiem flamenko, tango un čigānu deju priekšnesumiem no pl. 17:00 līdz 19:30 uzstāsies “Duende”, “Alegria”, “SantaFlamenco”, “Kurpes”, “El Abrazo” un “Decubason”. Jauniešu pagalms Hospitāļu ielā 5A, kur jau no pl. 14:00 varēs iemēģināt roku grafiti sienu apgleznošanā ar māksliniekiem Renāru Cauni, ROS, GK, un Cheap6, un sietspiedes darbnīcā “Luste” pašam apdrukāt kādu līdzpaņemtu lietu.

Spēkavīri varēs pārbaudīt savas spējas pl. 19:00 pie svētku skatuves, turnīrā “Brasas vecis”, ko organizē Outdoor Latvia, bet nedaudz agrāk, pl. 14:00 asināt prātu zolītes turnīrā.

Kā ik gadu, varēs baudīt muzikālus priekšnesumus, gardus ēdienus, saldējumu un cukurvati. Šogad svētku atklāšana no pl. 16:00 ar Iecavas folkloras kopas „Tarkšķi” mandolīnistu orķestri un „Mārtiņa burbuļiem”. Pēc tam bērnu dziesmas no vokālās studijas „Vocalab” (17:15), latviešu dvēseles dziesmas ar apvienību „Tumšupe” (18:00), karstie ritmi ar „RIGA Reggae” (20:00), un latviešu iecienītākā estrādes klasika ar Viktoru Lapčenoku (21:00).

Hospitāļu ielas un Ieroču ielas krustojumā no plkst. 16:30 varēs vērot policijas dienesta suņu profesionālās iemaņas. Satikt policijas slavenākos darbiniekus – Kaķi un Bebru. Būs iespēja iepazīt Valsts policijas kriminālistikas nodaļas un Nacionālo bruņoto spēku darbu, aplūkot ieroču izstādi un apskatīt dienesta automašīnas.

Bērnu pagalmā (Hospitāļu 18) pirmsskolniekiem būs iespēja izpētīt „Dancitis Handmade” koka rotaļlietas un leļļu mājās, iepazīt Ucipuci, radoši darboties, izkustēties, baudīt dabas skaņas un veidot Labo domu bumbieri. Interesenti varēs veikt auras fotografēšanu. Māmiņas varēs pārtīt un pabarot savus mazuļus „Bella Baby Happy” stendā un konsultēties pie bērnu aprūpes speciālistes. Jaunieši varēs tikties ar Youtube zvaigznēm Gustavu un Baibu un Katrīni Kareli.

Pie Hospitāļu 32 dievnama pl. 19:00 varēs noklausīties Rīgas Golgātas un Betānijas draudzes muzikālos jauniešus “RELOAD. Kareivju 5/7 varēs iepazīties ar privātās skolas Laisma pedagogiem un direktori, uzcept kādu talismanu ar Cepamrotu, uzmezglot draugam rokassprādzi un veidot Ziedu sienu.

Pie Hospitāļu 40 nama varēs vairot savu veiklību uz slackline lentām.

Lai drošāk baudītu svētkus no 14:30 līdz 22:00 būs slēgta satiksme Hospitāļu ielā posmā no Zirņu līdz Ieroču ielai.

Svētkus organizē nodibinājums „Kultūras darbnīca”, kas apvieno dažus Hospitāļu ielas aktīvākos iedzīvotājus. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Pasākumu finansiāli un materiāli atbalsta vietējie namīpašnieki un uzņēmēji.

Visi Hospitāļu ielas kaimiņu svētku pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

Ar jaunākajām pasākuma ziņām kā arī pilnu programmu un karti var iepazīties interneta vietnē:  www.facebook.com/hospitalusvetki

Profesionāls fotogrāfs Oskars Kupics