Active citizens Final

Lai iepazīstinātu gan plašāku auditoriju Eiropā, gan projekta dalībniekus ar labās prakses pārneses tīkla ceļojumu, kā arī pieredzes apmaiņas un mācīšanās trajektoriju vairāk nekā 2 gadu garumā, 2021. gada 7. un 8.aprīlī notiks ES programmas URBACT projekta “Rīgas NVO nams – nevalstisko organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) starptautiskais noslēguma pasākums “ACTive NGOs: veidojot kopienu telpas vietējo ekosistēmu attīstībai”.  

Sākotnēji pasākums bija plānots klātienē Braitonā un Havā (Lielbritānija), taču tagad – visi interesenti aicināti doties virtuālā ceļojumā, lai izpētītu pilsonisko iniciatīvu, kopienu norišu vietas un sociālās iesaistes projektus Austrumbraitonā.

Pirmajā pasākuma dienā – 7. aprīlī –  piedalīties aicināts ikviens interesents – gan visi projekta dalībnieki un organizācijas, gan ieinteresētie no citām Eiropas pilsētām, projektiem vai sadarbības tīkliem. Projekta sadarbības partneri intervijās, diskusijās un prezentācijās stāstīs par sasniegumiem un rezultātiem. Notiks drīzumā iznākošās grāmatas “Pilsonisko ekosistēmu spēks. Kā kopienu telpas  un to sadarbības tīkli veido mūsu pilsētas iesaistošas, atvērtas un elastīgas” prezentācija. Sekos virtuālā tūre, iepazīstot ar pilsoniskajām iniciatīvām un to telpām Braitonā.

Otrajā dienā – 8. aprīlī, kas paredzēta tikai “ACTive NGOs” sadarbības partneriem un vietējo atbalsta grupu dalībniekiem, galvenā uzmanība tiks veltīta projekta ietekmei partnerpilsētās, ilgtspējai un turpmāko darbību plānošanai. Dzirdēsim pieaicināto ekspertu secinājumus, projekta ietekmes novērtējumus un projekta vadošā eksperta kopsavilkumu. Lai sekmētu projektā sasniegto aspektu attīstību, notiks divas izzinošās darbnīcas. 

Interesenti laipni aicināti piedalīties projekta “ACTive NGOs” starptautiskajā noslēguma pasākumā 7. un 8. aprīlī, sākums plkst. 10.00 (CET; pēc Latvijas laika – plkst.11.00) tiešsaistē, Zoom platformā.

Plašāka noslēguma pasākuma programma un reģistrēšanās saite dalībai pieejama, atverot saiti ŠEIT

Interesenti aicināti reģistrēties ne vēlāk kā līdz 5. aprīlim plkst 12.00 (CET). Tiešsaistes links uz pasākumu tiks nosūtīts pēc 5. aprīļa.

Projektu Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, tas norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas ietvaros. Projekta gaitā Rīga kā vadošais partneris un 5 partnerpilsētas Eiropā – Sirakūzas, Santa Pola, Espo, Dubrovnika, Braitona un Hava –  veido pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2014-2020) programmas ietvaros un tiek finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85%) un Rīgas pašvaldības (15%) finansējumu.

Vairāk informācijas: https://urbact.eu/active-ngos, Facebook: ACTiveNGOs, Twitter: @ACTiveNGOs,  Instagram:  active.ngos