Veido Rīgu

Lai palīdzētu sagatavot kvalitatīvus, konkursa mērķiem un noteikumiem atbilstošus līdzdalīgās budžetēšanas projektu ideju pieteikumus, otrdien, 22. martā plkst. 16.00 Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs aicina potenciālos projektu ideju iesniedzējus piedalīties vebinārā par konkursa norisi. Vebinārs notiks platformā “Zoom” un būs skatāms tiešraidē Rīgas pašvaldības Facebook lapā.


Vebināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar līdzdalīgās budžetēšanas projektu ideju konkursa norisi, līdz šim īstenotajiem projektiem, kā arī pieteikumu vērtēšanas kritērijiem.

Lūdzam reģistrēties vebināram līdz 22. marta plkst. 12.00 ŠEIT.

Jau ziņots, ka, lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, ceturto gadu pēc kārtas pašvaldība izsludinājusi Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas projektu konkursu.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot publisko vidi savu māju tuvumā, tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.

Konkursā var piedalīties ikviena Rīgā deklarēta persona no 16 gadu vecuma un galvaspilsētā reģistrētas nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt idejas, kuras var īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes, kuras uzlabos apkārtējo pilsētvidi un kurām nav komerciāla vai reliģiska rakstura.

Šogad kopējais konkursā pieejamais finansējums palielināts no 500 000 eiro līdz 700 000 eiro. Tāpat audzis arī vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums – no 50 000 eiro uz 70 000 eiro.

Projektu pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. maija plkst. 12.00. Vairāk informācijas par līdzdalīgās budžetēšanas projektu ideju konkursu balso.riga.lv.