NVO plakāts grāmtavedība

NVO nams aicina Rīgas nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu  – pārstāvjus pieteikties tiešsaistes semināram “Grāmatvedības aktualitātes 2022. gadā. Kas būs jāievēro 2023. gadā?”. Tiešsaistes seminārs notiks trešdien, 2022. gada 7. septembrī no plkst. 14.00 līdz 17.00, Zoom platformā.

Semināru vadīs Ingrīda Lejniece, profesionāla grāmatvede, licencēta grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmuma vadītāja, maģistra grāds ekonomikā, nodokļu konsultante, rakstu autore par grāmatvedības uzskaiti un nodokļiem. 

Nodarbība paredzēta NVO grāmatvežiem, organizāciju vadītājiem un personām, kas veic NVO grāmatvedības pakalpojumus un vēlās uzzināt aktuālo par izmaiņām NVO sektorā.

Tiešsaistes semināra programma:

  • Aktuālo likumu un normatīvo aktu izmaiņas, pielietošana praksē – laiks sagatavoties, ieviest sistēmu;
  • Grāmatvedības likums, Ministru kabineta  noteikumi Nr. 439 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem un grāmatvedības kārtošanu vienkāršā ieraksta sistēmā”;
  • Ziedojumu uzskaite – noformēšana, atspoguļošana grāmatvedības reģistros un gada pārskatos. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma prasību ievērošana – kam pievērst uzmanību.

Nodokļu atvieglojumi un ierobežojumi ziedotājiem;

  • PVN un NVO? Vai jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā un kad? Kam pievērst uzmanību, lai nebūtu jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā – riski un iespējas, projekti un PVN, pakalpojums no ES, pakalpojums uz ES un citas situācijas;
  • Minimālās VSAOI no darba ienākumiem/ uzņēmuma līgumiem – atgādinājums. Darba likuma nianses, kas jāievēro no 01.08.2022., atskaites un pārskati;
  • Atbildes uz dalībnieku jautājumiem.

Aicinām semināram reģistrēties, atverot saiti šeit: https://ej.uz/gramatved

Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 6. septembrim, iepriekš tiks nosūtīta saite uz lekcijas platformu. Reģistrējoties lūdzam norādīt precīzas e-pasta adreses!