Radošās darbnīcas

Trešdien, 6. aprīlī, NVO namā notika pirmā Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursa radošā darbnīca, kurā piedalījās gan apkaimju biedrību pārstāvji, gan citi aktīvi rīdzinieki, kuri vēlas uzlabot savas apkaimes.

Darbnīcas laikā dalībnieki uzzināja vairāk par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu, attīstīja esošās un izstrādāja jaunas projektu idejas, uzzināja, kā pareizi sagatavot projektu tāmes, lai sagatavotu augstvērtīgus pieteikumus projektu konkursam, kā arī konsultējās ar pašvaldības speciālistiem, tostarp apkaimju koordinatoriem par iespējām īstenot savas ieceres konkrētās pilsētas vietās.

Pasākumā piedalījās Rīgas pārstāvji no pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma”, pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” un Rīgas domes departamentiem, kuri darbnīcas apmeklētājus konsultēja gan par zemes piederības jautājumiem, teritoriju lietošanas ierobežojumiem, kā arī dažādiem tehniskiem jautājumiem. Tāpat darbnīcās piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studenti, kuri vairāku konkursa pieteikumu iesniedzējiem šogad palīdz sagatavot projektu vizualizācijas.

Kā atzina pasākuma apmeklētāji, darbnīcas gaitā iegūta informācija par dažādiem projektu īstenošanas aspektiem, par kuriem kā idejas autori iedzīvotāji nebija iedomājušies, bet kuri noteikti jāņem vērā, attīstot projektu idejas. Tāpat iespēja uz vietas konsultēties ar visām pašvaldības iestādēm, kas līdz šim bijušas iesaistītas līdzdalības projektu īstenošanā, ļāva ātri iegūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Šogad, lai palīdzētu rīdziniekiem sagatavot augstvērtīgus līdzdalības budžeta projektu konkursu pieteikumus, paredzēta vēl viena projektu ideju darbnīca. Tā notiks 20.aprīlī no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00 Eduarda Smiļģa ielā 46. Darbnīcai iepriekš jāpiesakās, līdz 19. aprīlim reģistrējoties šeit: https://bit.ly/3JP1cRo.

Jau ziņots, ka, lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, ceturto gadu pēc kārtas pašvaldība izsludinājusi Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas projektu konkursu.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot publisko vidi savu māju tuvumā, tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.

Konkursā var piedalīties ikviena Rīgā deklarēta persona no 16 gadu vecuma un galvaspilsētā reģistrētas nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt idejas, kuras var īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes, kuras uzlabos apkārtējo pilsētvidi un kurām nav komerciāla vai reliģiska rakstura.

Šogad kopējais konkursā pieejamais finansējums palielināts no 500 000 eiro līdz 700 000 eiro. Tāpat audzis arī vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums – no 50 000 eiro uz 70 000 eiro.

Projektu pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. maija plkst. 12.00. Vairāk informācijas par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu balso.riga.lv.