Plakāts Bieriņu štābiņš

Kuram gan nav bijis bērnības sapnis par savu mazītiņu mājiņu kokā vai kādā citā slepenā vietā, kurā pats esi saimnieks. Īstais brīdis bērniem kopā ar pieaugušajiem būvēt īstu štābiņu! Jo vairāk izdomas, jo vairāk sirsnības – jo labāk! Konkursam jāpiesakās līdz 1. martam, bet noslēgums paredzēts 2021. gada augustā. 

Bieriņu apkaimes bērni kopā ar vecākiem tiek aicināti savā dārzā izveidot bērnu spēļu mājas, mājas kokā, zemē, krūmos, kuras bērnībā sauc par “štābiņiem”. Ieceres mērķis ir veicināt bērnu un viņu vecāku kopdarbību, radošumu, aktīvu dzīvesveidu, domājot, strādājot, lai izveidotu savu sapņu māju. Tie bērni, kam būs štābiņš, varēs piedalīties konkursā. Štābiņiem jābūt gataviem līdz šī gada 1. jūlijam, taču pieteikšanās jau ir tagad – līdz 1. martam.  Taču augustā  ir plānots organizēt atvērto durvju dienas bērnu štābiņos, kad bērnu un pieaugušo žūrija tos vērtēs. Žūrijas vērtējumā būs 40%  pieaugušajo balsis, bet 60% bērnu. Bērnu žūrijā būs visi tie bērni, kuri paši pieteikušies konkursā un tiem būs iespēja novērtēt citu apkaimes bērnu veikumu. Pieaugušo žūrījā ir sākot no profesionāla Fotogrāfa Ilmāra Znotiņa, Mākslienieku savienības prezidents Igors Dobičins, ilustratore Agija Staka, mākslieiece Ilze RankaRTU docents, arhitekts Egons Bērziņš, inženieris Gunārs Valinks, grafiskā dizainere Gundega Kalendra, pilsētplānotāja Inese Sirmā, drošības speciālists Andris Bricis un Viesturs Silenieks kā ieceres autors. Visi, izņemot Egonu Bērziņu ir Bieriņu apkaimes iedzīvotāji. Vērtēts tiks nevis tas, cik katram liels, dārgs ir štābiņš, bet gan vairāk bērna dedzīgums, radošums savas sapņu mājas radīšanā. Ne visi var atļauties pirkt veikalā būvmateriālus, bet gan radīt no tā, kas ir pieejams mājās. Pie kam, rūpnieciski radītām bērnu mājām būs zemāks vērtējums, nekā, piemēram no veciem dēļiem, izmestiem logu rāmjiem, zariem taisītam.

Viesturs Silenieks: “Kuram bērnam nav bērnībā bijis sapnis par savu mājiņu, kur noslēpties no vecākiem, kur var kā midzenī savilkt savas lietas un būt saimniekam savā mazajā īpašumā? Domāju, ka teju ik katram. Taču bieži vien pietrūkst uzņēmība, trūkst būvniecības materiāli, zināšanas un vecāku atbalsts. Sevišķi šajā brīdī, kad publiskās aktivitātes bērniem ir liegtas, tiem ir ir būtiska nodarbošanās vairāku dienu, nedēļu un pat mēnešu garumā. Un, ja vēl būvējot štābiņu var iemācīties zāģēt, skrūvēt, naglot, radoši pieiet noformējumam, arhitektūrai, domāt par konstrukcijām, par māksliniecisko izskatu, tad, kur nu vēl labāk pavadīts laiks un gūtas iemaņas. Un kas zina – varbūt kāds nākotnē kļūs par izcilu projektētāju, arhitektu vai būvnieku”. 

Apkopojot štābiņu fotogrāfijas, ir plānots uztaisīt pirmo pasaulē bērnu štābiņu elektronisku katalogu, kas būs publiski pieejams un varētu kalpot par iedvesmu daudziem citiem bērniem Rīgas apkaimēs un Latvijā.

Konkursā var pieteikties tikai Rīgas pilsētas Bieriņu apkaimē dzīvojošie bērni, vecākiem izlasot nolikumu un aizpildot pieteikumu lapā bierinuapkaime.lv 

Viesturs Silenieks

“Bieriņu apkaimes attīstības biedrības” valdes loceklis