autobusi Ukrainai

Otrdien, 26. aprīlī, 9.00 no rīta ceļu no Rīgas uz Ukrainu sākuši 11 SIA “Rīgas satiksme” autobusi, ko pagājušajā nedēļā Rīgas dome lēma dāvināt Kijivai. Atsaucoties fonda “Ziedot.lv” aicinājumam piepildīt autobusus ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem, rīdzinieki trijās dienās no 20. līdz 22. aprīlim saziedojuši vairāk nekā 50 tonnu humānās palīdzības.

Rīgas dāvinātos autobusus līdz Ukrainas un Polijas robežai nogādās brīvprātīgie “Rīgas satiksmes” šoferi. Vienu no 11 autobusiem ar saviem ziedojumiem Kijivas sabiedriskā transporta darbiniekiem piepildījuši “Rīgas satiksmes” darbinieki. Uzņēmuma kolektīvs kopā ar Rīgas domes darbiniekiem arī nāca talkā, šķirojot un kastēs iesaiņojot rīdzinieku saziedoto. Kopā ar humāno palīdzību Kijivā tiks nogādātas arī autobusiem nepieciešamās rezerves daļas.

Rīdzinieki no 20. līdz 22. aprīlim vairākās vietās Rīgā varēja atstāt savu ziedojumus Kijivas civiliedzīvotājiem. Starp iedzīvotāju saziedotajām lietām ir dažādas pārtikas preces, higiēnas preces, tostarp mazuļu aprūpei nepieciešamais, kā arī pārtika dzīvniekiem un medicīnas preces. Kopējais kravas apjoms pārsniedz 5000 kastes jeb 50 tonnas. Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns: “Gribu īpaši uzsvērt, ka tas nav tikai domes vai Rīgas satiksmes darbs – tas ir visu rīdzinieku kopīgs veikums. Kopīgs visas mūsu pilsētas draudzības sūtījums. Simtiem rīdzinieku rekordīsā laikā – trijās dienās piepildīja šos autobusus ar savām atbalsta veltēm, ar savu sirds siltumu. Liels paldies katram ziedotājam un arī Rīgas satiksmes šoferiem, kas brīvprātīgi devušies tālajā ceļā. Lai šai vērtīgajai kravai drošs ceļš!”