Čiekurkalan svētki plakāts

Sestdien 13. augustā visas dienas garumā Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkā, tās pagalmā un Bibliotēkas dārzā notiks Dārza svētki Čiekurkalnā.

Svētku centrā ir jaunizveidotās kultūrtelpas – Bibliotēkas dārzs iedzīvināšana, ar mērķi bibliotēkas zaļo teritoriju veidot par vietu, kur iedzīvotājiem pulcēties ne vien uz pasākumiem, bet apmeklēt to arī ikdienā, kopīgi pavadot brīvo laiku, iekopjot dārza dobes, atpūšoties un izglītojoties.

Šajā sezonā Bibliotēkas dārzā notiek Kultūrpunkta STROPS pasākumi un ir aizsācies sarunu cikls – Sarunas Bibliotēkas dārzā, kur iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties sarunu vakaros par aktuālām tēmām, kas skar kaimiņu būšanu apkaimē.

Augusta sākumā, iesaistot vietējos iedzīvotājus, ar krāsu ekspertu Vivacolor atbalstu uz garāžu sienas Bibliotēkas dārzā tapis jauns mākslas darbs, kura centrā ir grāmata un lasītājs, kas šajā nemierīgajā un steidzīgajā laikmetā simbolizē lasīšanu kā ieplānotu atpūtu.

Dārza svētkos Čiekurkalnā 13. augustā notiks: apkaimi izzinoša ekskursija, radošās darbnīcas un Rīgas Cirka skolas priekšnesumi, būs pieejams grāmatu maiņas punkts. Uz Bibliotēkas dārza skatuves priekšnesumus sniegs čiekurkalnieši: Marlēna un Arvīds Keiņi ar koncertprogrammu bērniem, Agates un Pētera Ozoliņu čellu duets, vietējās skolas – Rīgas 45.vidusskolas skolotāju rokgrupa.

Šogad svētku programmā iekļauta Atmodas laika aktīvista, dzejnieka Jāņa Baltausa piemiņai veltīta izstāde, Sustrupu ģimene izpildīs tautā iemīļotas dziesmas ar Jāņa Baltausa vārdiem. Svētku izskaņā ikviens tiek aicināts uz Čiekurkalna lielo pikniku un zaļumballi dīdžeja Toma Grēviņa vadībā.

Projektu īsteno Čiekurkalna attīstības biedrība sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku un Jāņa Baltausa biedrību “Mēs kultūrai un tautai”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Dalība pasākumā BEZ MAKSAS.

RCB Čiekurkalna filiālbibliotēka un ikdienas kultūrtelpa Bibliotēkas dārzs atrodas Čiekurkalna 1.līnijā 64, Rīgā.