Darbu sāk AIC Imantas punkts

No 14. decembra darbu sāk Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) Imantas punkts. Tas papildina jau esošos Teikas, Āgenskalna, Bolderājas, Centra un Maskavas forštates punktus.

Lai varētu efektīvāk reaģēt uz apkaimju vajadzībām un veidot ciešāku sadarbību ar apkaimju iedzīvotājiem un to pārstāvjiem, jaunais Imantas punkts tiek veidots, pārdalot līdz šim Āgenskalna punktam piekritīgās apkaimes un tādējādi samazinot viena koordinatora pārziņā esošo apkaimju skaitu.

AIC Imantas punkta koordinatore būs Aija Lilienfelde, kuras pārziņā līdz šim bija 18 Pārdaugavas apkaimes. Aija turpmāk atbildēs par Iļģuciema, Dzirciema, Imantas, Zolitūdes, Zasulauka, Šampētera, Pleskodāles, Mūkupurva un Beberbeķu apkaimēm.

Par līdz šim paveikto Aija saka: “Esmu pateicīga katrai no 18 apkaimēm un to aktīvajiem iedzīvotājiem par sadarbību līdz šim! Šie septiņi mēneši pagājuši fantastisku iespaidu un jaunas informācijas pārbagātības virpulī, ļāvuši iepazīt patiesi uzņēmīgus un apbrīnojamus cilvēkus un paplašināt savus apvāršņus, kas man pašai šķiet aizraujošākā šī darba daļa. Katra apkaime ir unikāla, katrā no tām ir lietas, par kurām apkaimes iedzīvotāji ir gatavi iestāties, kā arī cilvēki, kas par tām deg, un tas ir aizrāvis arī mani.”

Āgenskalna punkts tiks nodots jaunas koordinatores, Lindas Sausās, pārziņā. Linda turpmāk rūpēsies par Ziepniekkalnu, Bišumuižu, Katlakalnu, Atgāzeni, Bieriņiem, Torņakalnu, Āgenskalnu, Salām un Ķīpsalu.

Sākot darbu, Linda uzsver: “Esmu gandarīta pievienoties apņēmīgu un mērķtiecīgu apkaimju koordinatoru komandai. Nenoliegšu, ir izaicinoši uzsākt darbu uzreiz ar deviņām apkaimēm, kurām katrai ir sava unikālā identitāte un raksturs, taču esmu atvērta ciešai sadarbībai ar iedzīvotājiem un biedrībām. Iedzīvotāju iesaiste un līdzdalība, viedokļu uzklausīšana, ideju apmaiņa, sadarbības veidošana, manuprāt, ir atslēgas vārdi, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu un attīstītu tās apkaimes, kurām katrs izjūt savu piederību. Darbu sākšu ar mazām, bet svarīgām lietām, kas kopā veidos lielu un nozīmīgu veselumu”.

Jaunā Imantas punkta atrašanās vieta pagaidām ir Eduarda Smiļģa iela 46, kur darbojas arī Āgenskalna punkts. Nākotnē Imantas punktam tiks meklētas telpas tuvāk tā teritorijā esošajām apkaimēm, lai nodrošinātu pakalpojumu un konsultāciju pieejamību iedzīvotājiem tuvāk viņu dzīvesvietai.

Rīgas AIC koordinatori darbu sāka šī gada maijā ar mērķi nodrošināt pilnvērtīgu pašvaldības sadarbību ar iedzīvotājiem un apkaimju biedrībām. 

Apkaimju koordinatoru galvenie uzdevumi ir iedzīvotāju vajadzību izzināšana un informēšana par līdzdalības iespējām savas apkaimes attīstīšanā, komunikācijas veicināšana starp iedzīvotājiem, pašvaldību un dažādām pašvaldības struktūrvienībām. Koordinatoru pienākumos ietilpst atbalsta sniegšana apkaimju biedrībām un iedzīvotāju interešu grupām. 

Lai uzzinātu vairāk par AIC koordinatoru darbu un aktivitātēm savā apkaimē, sekojiet Facebook grupām:

Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā klientu apkalpošana klātienē notiek tikai, iepriekš piesakoties pa tālruni 80000800.

Vairāk informācijas par AIC darbu un sniegtajiem pakalpojumiem riga.lv.