delna korupcija

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina nevalstisko organizāciju pārstāvjus oktobra pēdējā nedēļā piedalīties vebināru ciklā (apmācībās) par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu.

  • “Ko par Latviju stāsta pasaulē plaši lietotie korupcijas pētījumi?” otrdien, 26. oktobrī no plkst. 15.30 līdz 17.00.
    Korupcijas apmēru noteikt nav viegli. Apskatīsim  starptautiskās pretkorupcijas kustības Transparency International veiktos un pasaulē plaši izmantotos korupcijas pētījumus un, ko tie stāsta par situāciju Latvijā.
  • “Kādu informāciju var iegūt, izmantojot Deputāti uz Delnas? Ko ar to darīt?” trešdien, 27. oktobrī, no plkst. 15.30 līdz 17.00.
    Apskatīsim Delnas populāro tīmekļa vietni “Deputāti uz Delnas” www.deputatiuzdelnas.lv un parādīsim, kā ikviens no mums to var izmantot – apskatīt, atlasīt un analizēt politisko partiju finanšu avotus, ziedojumu apmērus un arī Saeimas deputātu deklarētās intereses un daudz ko citu.
  • “Kas ir trauksmes celšana? Ko tā nozīmē ikvienam no mums?” ceturtdien, 28. oktobrī, no plkst. 15.30 līdz 17.00.
    Runāsim par trauksmes celšanu Latvijā, tās būtību, iepazīstināsim arī ar trauksmes cēlēju stāstiem un situācijām, par kurām trauksme būtu jāceļ. Pievērsīsim uzmanību arī jaunajam trauksmes celšanas likumam, kuram jāstājas spēkā jau šogad un skaidrosim, kā tas papildinās un pilnveidos jau esošo trauksmes celšanas kārtību publiskajā un privātajā sektorā.

Aicinām atsaukties NVO pārstāvjus, kas labprāt piedalītos vebināros! Vebināri notiks konferenču platformā “Zoom”, pirms pasākuma katrs dalībnieks saņems saiti.

 Tā ir iespēja ne vien iepazīt, ko ikdienā dara Delna, bet arī mācīties un papildināt savas zināšanas par iespēju būt pilsoniski aktīviem!

Reģistrācijas saite šeit (pieteikties var arī vairākiem vebināriem).