Projekts Pie Svētā Lūkas

Kādēļ noris karš Ukrainā? Kādi ir konflikta vēsturiskie aspekti? Dezinformācija un krievvalodīgo identitātes krīze? Ko tas nozīmē Latvijai un Eiropai?

Sākot ar 6. augustu, katru sestdienu plkst. 16.00 Bārddziņu ielā 2, Rīgā Svētā Lūkas Atvērtajā mājā “Sv. Lūkas atbalsta biedrība” aicina uz “Diskusiju klubu”, kur notiks dažādas formas diskusijas par aktuālo situāciju pasaulē un Latvijā Ukrainas kara ietekmē. Būs sarunas par Krievijas izvērsto dezinformāciju, krievvalodīgo identitātes krīzi un Latvijas informatīvās telpas vienošanu, balstoties kvalitatīvos informācijas avotos un faktos.

Ukrainas kara dēļ daudzi krievi un citu tautību krievvalodīgie šobrīd piedzīvo identitātes krīzi. Tās ir šaubas par ierastām vērtībām, neskaidrība par piederību tai vai citai nācijai, bailes no sociālās izolācijas, dezinformācijas ietekme, informācijas kanālu izvērtēšana u. c. Centīsimies kopīgi atbildēt uz neērtiem un sāpīgiem jautājumiem. Katram viedoklim ir tiesības būt. 

Mēs iedziļināsimies vēsturē, psiholoģijā, politoloģijā, teoloģijā un aplūkosim galvenos faktus, lietojot uzticamus informācijas avotus un starptautisko tiesību pantus. Diskusijās aicināsim piedalīties tēmā zinošus speciālistus un kara aculieciniekus gan attālināti, gan klātienē.

Piecu gadu darbības laikā viesmīlīgā un radošā vide, ko veidojam Svētā Lūkas Atvērtajā namā Rīgā, Bārdziņu ielā 2, ir guvusi uzticību un zināmu prestižu. Mūsu mērķis ir nodrošināt atbalstošu un drošu vidi dialogam, kurā iesaistīti visu sociālo grupu pārstāvji, jo īpaši tie, kuri pakļauti sabiedrības atstumtības riskam.


Tikšanās formāts – lekcijas – diskusijas ar klātesošo auditoriju un pieaicinātiem ekspertiem. Paredzēta arī tiešraide mūsu Facebook kanālā (SaintLukeGroup).

Lai popularizētu diskusijas un piesaistītu arvien plašāku auditoriju, vēlamies iesaistīt Latvijas krievvalodīgos un latviski vēstošos medijus.
“Diskusiju kluba” tikšanās vadīs diplomēts teologs, filologs un pasniedzējs Vjačeslavs Svečkovs.

Pirmā tikšanās notiks 6. augustā plkst. 16:00 Bārddziņu ielā 2, Rīgā Svētā Lūkas Atvērtajā mājā. Turpinājums – katru sestdienu līdz oktobra beigām. 

Laipni aicināti!

Projekts “Diskusijas pie Svētā Lūkas” tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.