Talka plakāts

Folkloras studija “Banga” aicina uz sava debijas albuma “TALKA” prezentācijas koncertiem, kas atklās latviešiem labi pazīstamo tradīciju dažādās nozīmēs un talkošanas aktualitāti mūsdienās. Albums ierakstīts, vairāku gadu garumā vācot latviešu tradicionālo mūziku no dažādiem novadiem, kā arī pētot tradīciju no praktiskās puses ar seniem un ne tik seniem lauku darbiem un sanākšanu kopā.

          Latviešu folklorā ir daudz elementu, kas pauž talkas jēdzienā ietērpto filozofiju par kopīgu darbu paveikšanu. Albumā tas izcelsies burdondaudzbalsībā – mūzikā, kur zem melodijas bieži tiek dziedāts stiepts patskanis, košā saspēlē līdz pat piecbalsīgām melodijām, kā arī īpaši atlasītos dziesmu tekstos no talcinieku, saimnieku un citām perspektīvām.

          Šis ir “Bangas” pirmais pašu veidotais studijas albums, taču par grupas sākuma punktu uzskatāms 2016. gada pavasaris, kad kopā sanāca ar folkloru izauguši un līdzīgi domājoši draugi, kas vēlējās dziedāt un svinēt tradīcijas atbilstoši savam tā brīža pasaules uzskatam. Šo sešu gadu laikā “Banga” ir izaugusi gan pulkā, gan ambiciozitātē, pamatā pēc iespējas precīzāk cenšoties nolasīt folkloras materiālu raksturu, nozīmi un izpausmi, radot konceptuālus projektus, kas caur tradicionālo kultūru ļauj runāt par mūsdienu pasaulē arvien nozīmīgām tēmām kā integrācija, identitāte, iniciācija u.c. Tā radušās koncertpgrogrammas “Dibenā”, Latvijas ebreju mūzikas programma “Džingale”, notiek darbs pie šeit populāru cittautu danču diska veidošanas, taču notikumu epicentrā šobrīd ir “TALKA”. Pagājušajā gadā tika prezentēts videoklips albuma dziesmai “Kur, Jumīti, glabājies”, kas tapa kopā ar laikmetīgās dejas horeogrāfu Jāni Putniņu un ļauj skatītājiem iejusties tēlainā pārtapšanā no indivīda līdz kopībai, ko būs iespējams pieredzēt arī koncertos.

          Biļetes uz koncertiem būs pieejamas norises vietā pirms koncerta sākuma. Ieejas maksa – 5,00 euro. Savukārt albums septembra beigās būs brīvi pieejams visās populārajās mūzikas straumēšanas platformās.

Projekts īstenots ar kolektīvās finansēšanas vietnes projektubanka.lv palīdzību, koncertus īsteno Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras centrs “Iļģuciems” un Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga” un atbalsta alus darbnīca “Labietis”.