dators

23. septembrī plkst. 15.00 notiks vebinārs “Integrēta apkārtņu attīstības plānošana” ar Berlīnes Tehniskās universitātes prof. Dr. Kristofa Veslinga (Christoph Wessling) lekciju “Integrēta apkārtņu attīstības plānošana, lai sekmētu 1960. līdz 1980. gados celtu mikrorajonu ilgtspējīgu modernizāciju”. Pasākumā ar prezentācijām piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes prof. Dr. Sandra Treija, kā arī “Urban Institute Riga” pārstāvis Jonass Bīhels (Jonas Büchel).

Lielie dzīvojamie rajoni, kas celti no 1960tajiem līdz 1980tajiem gadiem, daudzās Eiropas pilsētās, īpaši Austrumeiropā, veido būtisku pamatu tam, lai mājokļi būtu pieejami un par pieņemamu cenu. Prof. Veslings norāda, ka bieži vien šie dzīvojamie rajoni nav tikuši būtiski atjaunoti, ko savukārt būtu nepieciešams darīt pēc aptuveni 50 pastāvēšanas gadiem.

Atjaunošanas un uzlabošanas mērķiem vajadzētu būt dažādiem, piemēram, enerģijas taupīšanai, lielākai funkcionalitātes apvienošanai, publisko, kopienu un privāto telpu uzlabošanai, alternatīvu mobilitātes piedāvājumu integrēšanai, tāpat klimata pārmaiņu pielāgošanai, kā arī mājokļu piedāvājuma diversifikācijai atbilstoši pieprasījuma izmaiņām. Tādēļ ir nepieciešams izstrādāt integrētas rajonu attīstības koncepcijas, par kurām plašāk tiks runāts lekcijā.

Prof. Dr. Kristofs Veslings ir pilsētplānotājs un arhitekts, kopš 2020. gada oktobra profesors Berlīnes Tehniskās universitātes Pilsētplānošanas un reģionālās plānošanas institūtā. Prof. Veslings nodarbojas ar pilsētu attīstības plānošanu jau 30 gadus, viņa galvenās darbības jomas ir pilsētbūvniecība, integrētā pilsētvides attīstības plānošana, vecpilsētu atjaunošana, kā arī plānošana un būvniecība esošās ēkās.

Valoda: Angļu.

Dalība: Bez maksas.

*Pēc reģistrācijas saņemsiet apstiprinājuma e-pastu ar informāciju par pievienošanos pasākumam vietnē Zoom.

Plašāka informācija Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja mājas lapā vai Facebook lapā.