Ielūdzam uz Lastādijas Lielo talku

Free Riga un Lastādijas apkaimes rezidenti 28. aprīlī ielūdz Jūs uz pavasara Lielo talku, lai kopīgiem spēkiem veidotu Lastādijas pagalmu – publisku vietu, kur tikties, svinēt, mācīties, darboties un vienkārši labi pavadītu laiku.

Talku sāksim plkst. 11:00 un tās ietvaros darbosimies zaļajā teritorijā starp Maskavas, Puškina un Turgeņeva ielām.

Plānotās aktivitātes ietver ne vien sakopšanas darbus un dārza iekopšanu, bet arī apkaimei veltīta lielmēroga sienas gleznojuma apspriešanu – talkā notiks mākslinieka Krys veidoto skiču apspriešana, lai jau šosezon vienu no redzamākajām tuvējās forštates tukšajām sienām greznotu apkaimei veltīts gleznojums, kuru veidosim Lastādijas rezidentu uzsāktā projekta “Maskačkas leģendas” ietvaros. Tāpat būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās un pie siltas zupas iepazīties ar Free Riga Lastādijas ēku rezidentiem un viņu plānotajām aktivitātēm.

No 2018. – 2020. gadam Lastādijas apkaimes rezidenti atdzīvinās daļu no zaļās teritorijas, vietā, kur agrāk atradās A/S «Rīgas dzirnavnieks» ražošanas ēkas un pilsētas lielākā publiskā pirts. Šajā laika periodā daļa teritorijas tiks veidota par Lastādijas pagalmu.

Lastādija (die Lastadie) ir senais tuvējās Maskavas forštates nosaukums, kas jau kopš 14.gadsimta rakstos minēta kā pilsētas galvenā osta, aktīva, multikulturāla un plaukstoša tirdzniecības priekšpilsēta. Biedrība “FREE RIGA” pirmo neizmantoto ēku sabiedriskiem un radošiem projektiem šajā apkaimē atvēra 2015.gada rudenī – Puškina ielā 11, bijušajā A/S “Rīgas Dzirnavnieks” administratīvajā ēkā (tagad – P11). 2016.gada rudenī Free Riga vienojās ar īpašnieku par vēl vienas neizmantotas ēkas atdzīvināšanu tajā pašā kvartālā un sāka veidot apkaimes projektiem veltīto rezidences telpu gandrīz 200 gadus vecā ebreju uzņēmēju un tirgotāju dzimtas mājā Turgeņeva ielā 17 (T17). 2017.gada rudenī Free Riga gādībā nokļuva vēl 2 pamestas, taču vēsturiski vērtīgas koka ēkas Turgeņeva ielā 13 un 15, kurās Free Riga kopīgi ar nu jau vairāk kā 30 māksliniekiem, amatniekiem, organizācijām un radošiem kolektīviem rīko pasākumus, izzina apkaimes vēsturi, labiekārto publisko telpu un veido vidi radošai darbībai. Kopumā kvartāla radošā attīstībā iesaistījušies vairāk nekā 80 rezidenti, iniciatīvas un organizācijas, kas šeit ikdienā dzīvo un strādā.

Uz satikšanos,

Lastādijas rezidentu komanda