Pašvaldības uzņēmums “Rīgas ūdens” jūlijā plāno sākt vērienīgu ūdensvadu un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Čiekurkalna un Imantas apkaimēs.

Čiekurkalnā paredzēts izbūvēt jaunu ūdensvadu Saulkrastu ielā, kā arī Stienes ielas posmā no Saulkrastu ielas līdz Viskaļu ielai. Tāpat paredzēts izbūvēt jaunus sadzīves kanalizācijas kolektorus Saulkrastu ielā, kā arī Liepupes un Stienes ielas posmā no Saulkrastu ielas līdz kanalizācijas sūkņu stacijai Stienes ielā.

Kopējais izbūvējamā ūdensvada garums ir 692 metri, bet kanalizācijas tīklu – 935 metri. Plānota arī trīs jaunu sadzīves kanalizācijas sūkņu staciju izbūve. Projektu realizēs SIA “Rovlan Group”, tā kopējā summa ir 819 000 eiro

Būvdarbi sāksies jau jūlijā, tos plānots pabeigt 2023. gada pavasarī. Šī projekta realizācija aptuveni 90 apkaimes iedzīvotājiem ļaus saņemt centralizētās ūdenssaimniecības pakalpojumus.

“Rīgas ūdens” arī noslēdzis līgumu ar konkursa kārtībā izvēlēto būvkompāniju SIA “RERE Vide” par ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Imantas līnijās. Līguma kopējā summa – 2 470 621 eiro, būvdarbus plānots sākt jūlijā. Šie darbi ietilpst Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītā projektā “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 6. kārta”.

Imantas līnijās plānots izbūvēt ūdensvadu kopumā divu kilometru garumā un kanalizācijas tīklus – 3,55 kilometru garumā. Ūdensvadu plānots būvēt Imantas 1. līnijas posmā no Jūrmalas gatves līdz Zārdu ielai, Imantas 2. līnijas posmā no Jūrmalas gatves līdz Imantas 2. līnijai 3a un Imantas 3. līnijā, savukārt kanalizācijas tīkli tiks izbūvēti visu Imantas 1., 2., 3. un 4. līniju garumā, kā arī Zārdu ielas posmā no Zārdu ielas 2b līdz Imantas 2. līnijai.

Projekta realizācija sniegs iespēju pieslēgt centralizētajiem inženiertīkliem kopumā 95 objektus, kas savukārt nodrošinās labāku ūdens piegādes un kanalizācijas pakalpojumu kvalitāti, kā arī drošāku un tīrāku apkārtējo vidi. 

Projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 6. kārta” gaitā SIA “Rīgas ūdens” paplašinās ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus Ziepniekkalnā, Imantā (Imantas līnijās, Vārves un Nīcas ielās) un Teikā ar kopējo garumu 11,07 kilometri (ūdensvads – 3,57 kilometri, kanalizācijas tīkli – 7,50 kilometri). Teikā būvdarbi jau ir sākti un šā gada septembrī plānots tos noslēgt, savukārt pārējās apkaimēs būvprojekti ir dažādās to saskaņošanas stadijās.