Eiropas solidaritātes diena

Oriented On Orientalism jeb OOO ir Eiropas Solidaritātes korpusa Solidaritātes projekts, kuru izveidoja Latvijas Universitātes Humanitāro Zinātņu fakultātes Āzijas studiju 2.gada studenti – Elizabete Madarāja (Tuvo Austrumu studijas), Alise Hirša (Tuvo Austrumu studijas), Daniels Pavlovičs (Tuvo Austrumu studijas), Kristaps Kartenbeks (Tuvo Austrumu studijas) un Anna Afanasjeva (Japānas studijas),  kas darbojās arī kā brīvprātīgie biedrībā “Radošā apvienība jauniešiem “TREPES” ”.

Šis būs ilgtermiņa projekts kas īstenosies no 20.01.2021.-19.01.2022.

Projekta izveidei iedvesmojāmies, darbojoties kā brīvprātīgie organizācijā “TREPES”. Apmeklējot izglītojošus sarunu un kultūru vakarus, kur ar savu personīgo pieredzi sakarā ar integrācijas procesiem un vietējās sabiedrības aizspriedumiem, kā arī pašu tradīcijām, iepazīstināja Rīgā dzīvojošie ārvalstnieki no dažādām valstīm.

Ikdienā sastaptie cilvēki, kas pārstāvēja dažādas Āzijas un Tuvo Austrumu kultūras, stāstīja par dzīvi Latvijā, ar tām problēmām, ar kurām viņi saskarās ikdienā un arī par latviešu valodas apguvi. Tas ir sarežģīti, jo pasniedzēju angļu valodas prasmju trūkuma dēļ mācību procesā iztrūkst starpvalodas.

Problēmas aktualitāti pierāda cilvēku plašās un pieejamās pārvietošanās iespējas, patvēruma meklētāju plūsmu intensitāte īpaši no trešajām pasaules valstīm un norobežotu kopienu veidošanās. Šī nav tikai mūsu valsts problēma,  bet visas Eiropas Savienības problēma, kas steidzami būtu jārisina. Izlēmām, ka vēlamies sniegt pienesumu savas valsts sabiedrības attīstībai un palīdzēt iebraucējiem kvalitatīvākas dzīves meklējumos.