Mira akcija 1. maijā

Klusums par mieru” aicinās iedzīvotājus ieturēt kopīgo klusuma pauzi par mieru.

1. maijā plkst. 16:00 Doma laukumā.

Domnīcā no plkst. 14:30būs “brīvais mikrofons”, kurā tiek aicināti uz brīvrunu stāstiem dalīties ar piemēriem, atklāsmēm, rīcību idejām vai pat fantāzijām atbildot uz jautājumu: “Kā panākt mieru pasaulē?”.

Pēc tam, plkst. 15:00 ar saviem stāstiem sekos miera vēstneši – cilvēki, kas uz savas ādas sajuta posta dvaku, tie, kas noturēja mieru, atgūstot neatkarību, tie, kas pārstāvēja miermīlīgo Latvijas nāciju starptautiski, un tie, kam miers ir pamata dzīves vērtība, paudīs savu pārliecību pārējiem pasākuma viesiem.

Plkst. 16:00 aicināsim ieturēt kopīgu Latvijas mēroga klusuma mirkli, pieminot konfliktu upurus un paužot savu nostāju, ka miers var rasties, tikai atsakoties no jebkādām kara darbībām.

“Ir pagājuši jau divi mēneši kopš mūsu brāļu tautas nonākušas traģiskā konfliktā. Ne ekonomiskās sankcijas, ne diplomātiskās pārrunas, ne rīkotie atbalsta koncerti vai provakatīvās performances pretī Krievijas vēstniecībai nelīdz kara iesaldēšanai vai tā pilnīgai apturēšani. Tikai jauni konflikti viens aiz otra uzliesmo dažādos pasaules nostūros. Ko katrs cilvēks var darīt, lai tas viss beidzot norimtu?” – pauž Edgars Žunda, sapulces rīkotājs un Latvijas Neatkarīgo jauniešu biedrības biedrs.

Klusums par mieru” organizē Latvijas Neatkarīgo jauniešu biedrība; pasākums saskaņots ar Rīgas valstpilsētas pašvaldību un Rīgas Doma pārvaldi.

1. maija – Darba un miera svētku dienas domnīcas “Klusums par mieru” programma:

14:30 – “brīvais mikrofons” jūsu stāstam par mieru.

15:00 – miera vēstnešu pieredze, idejas un stāsti.

16:00 – kopīga klusuma ieturēšana par mieru Doma laukumā.

Akcija notiks 1. maijā no plkst. 14:30 līdz 16:00 Doma laukumā.
Vairāk par pasākumu Facebook: https://www.facebook.com/events/976674806385032

Domnīcas organizators
Edgars Žunda
+371 23079200, edgar@latkif.lv