Dita Lūse izstāde

Jau no 1. septembra apskatāmi Ditas Lūses gaisīgie darbi, savukārt 2. septembrī plkst. 17.00 ir lieliska iespēja tikties un aprunāties arī ar pašu mākslinieci izstādes atklāšanā.

Dita Lūse atzinību guvusi dažādos starptautiskos mākslas konkursos, tostarp Japānā, Taivānā, Indijā, kā arī Eiropā. Sarīkojusi vairāk nekā 30 personālizstādes gan Latvijā, gan arī Lietuvā, Itālijā, ASV, Slovēnijā un Taivānā. Regulāri piedalās tematiskās grupu izstādēs un mākslas konkursos. Strādā eļļas glezniecībā, ko varētu raksturot ar plānu, akvarelisku uzlicienu, saglabājot it kā nejaušu glezniecisku paņēmienu, vienlaikus parādot darba galveno vēstījumu un realitātes atspoguļojumu. Raksturīgākās mākslinieces tēmas ir gaismas un ēnu spēles dažādos interjeros un eksterjerā, izmantojot ornamentāli izstrādātus laukumus, stilizēti augu motīvi, rentgenstaru radītie bezkaislīgie tēli, kā arī  ieskatīšanās savās saknēs caur senām fotogrāfijām, piešķirot tām filozofiski attālinātu vispārinājumu.

Dita Lūse par saviem darbiem saka šādi: “Mākslā mani interesē un aizrauj gaismas, telpas un laika emocionāla iedarbība. Caur savu glezniecību izzinu pasauli, tā ļauj man pētīt to, kā gaisma izceļ telpu, palīdz atklāt telpas dziļumu un veido noskaņu. Kā ļoti daudzi šajā laikā, arī es meklēju klusumu un vienatni un tiecos to ienest arī savā glezniecībā. Gaismas ņirboņa izceļ vai arī, gluži pretēji, klusina telpu, piešķir videi atmosfēriskumu.”   

Ieeja bez maksas. Darba laiks katru dienu no 10.00 līdz 20.00