Lielā talka Čiekurkalnā

Nākamajā sestdienā, 22.aprīlī arī Čiekurkalna iedzīvotāji varēs pielikt savu roku sakārtotākas un ziedošākas apkaimes izveidē. Turpinot attīstīt sava atpūtas parka ideju, līdzās jaunajam bērnu laukumam, starp Čiekurkalna 4. un 5. šķērslīniju taps ceriņu, košumkrūmu stādījums un puķu dobe.

Pirmskara gados Čiekurkalns bijis slavens ar saviem ceriņiem – pavasarī tie ziedējuši un smaržojuši katrā sētā. Lai atjaunotu ceriņu audzēšanas tradīciju un piešķirtu košumu vēsturiskajai apkaimei, tieši tās sirdī tiek lolota ideja par sava neliela parka izveidi, kurā pavasarī ziedētu dažādu krāsu ceriņi. Lielās talkas laikā ir plānots iestādīt 80 ceriņu krūmus, kuri iegādāti ar ceriņiem slavenajā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūtā Dobelē.

Vienlaikus tiks izveidots košumkrūmu – spireju stādījums ap jauno bērnu laukumu, lai vizuāli norobežotu rotaļām atvēlēto teritoriju un radītu dabisku šķērsli putekļiem un rudens lapām. Netālu tiks izveidota arī vasaras ziedu dobe, kas priecēs bērnu laukuma apmeklētājus.

Čiekurkalna attīstības biedrība ar laiku cer uz lineārā parka izveidi šajā vietā. Lai gan apkaime kopumā ir zaļa, tai pašreiz nav savas rekreācijas zonas – parka vai skvēra ar labiekārtotiem gājēju celiņiem un soliem. Pilsētas tēvi aizbildinās ar brīvu zemju trūkumu Čiekurkalnā, taču bērnu pilsētiņas izveide pagājušajā gadā ir pierādījums tam, ka, nedaudz pameklējot, vietu vienmēr var atrast!

Talkas vieta pie Čiekurkalna 4.šķērslīnijas 9. nama ir reģistrēta un norādīta Lielās talkas organizatoru mājas lapā www.talkas.lv (ID Nr. 804). Talcinieki tiek gaidīti šeit no pulksten 10.00. Līdzi jāņem savi darba rīki – lāpstas un grābekļi, kā arī ķerras. Čiekurkalna attīstības biedrība nodrošinās darba cimdus, kā arī būs sarūpējusi oficiālos Lielās talkas atkritumu maisus.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.