LNSO Otello

16. janvārī plkst. 18.00 Lielajā Ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), režisors Elmārs Seņkovs un teātra apvienība ESARTE aicina jauniešus uz muzikālu izrādi pusaudžiem “Otello”. Tā veidota, lai skatītājus iepazīstinātu ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums – ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Balvai “Kilograms kultūras” nominētais uzvedums priecēs ne tikai jauniešus, bet arī pieaugušo skatītāju iztēli.

Viljama Šekspīra pasaulslavenais stāsts Otello” skatītājus ieraus titulvaroņa un viņa Dezdemonas dziļās mīlestības, līdzcilvēku intrigu un nāvējošas greizsirdības līkločos. Populārā luga ir par Venēcijas armijas ģenerāli Otello. Viņa karodznieks Jago atriebībā par nesaņemto paaugstinājumu cenšas Otello sanaidot ar viņa sievu Dezdemonu, viešot domas par sievas neuzticību. Tiek uzskatīts, ka Šekspīrs sarakstījis lugu ap 1603. gadu.

Izrāde veidota, lai iepazīstinātu pusaudžus no 12 gadu vecuma un pie viena arī pieaugušos ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ikdienā atrodas ap mums. Izrādes darbība pārnesta uz autoservisa vidi, un galvenos varoņus iemieso sadzīves priekšmeti, ko atdzīvina aktieri, –  riepas, pumpji, eļļas kannas un citi pazīstami objekti.

Šiem objektiem aktieri Elizabete Skrastiņa, Matīss Budovskis un Agris Krapivņickis piešķir citu nozīmi. Iestudējums ieguvis jaunu skatuvisko versiju, sadarbojoties teātra apvienības ESARTE un LNSO mūziķu radošajiem spēkiem.

Īpaši šai izrādei LNSO sitaminstrumentālists Ernests Mediņš radījis mūziku, ko atskaņo pats kopā ar vijolnieku Alekseju Bahiru un kontrabasistu Ivaru Ozolu. Māksliniece – Līga Zepa.

Muzikālās izrādes režisors Elmārs Seņkovs atpazīstamību guvis, iestudējot vairākas Viljama Šekspīra lugas, un lielākos panākumus guvis ar 2020. gada “Spēlmaņu nakts” laureāti – izrādi “Šekspīrs” Liepājas teātrī. Pavisam nesen Elmārs Nacionālajā teātrī iestudēja “Sapni vasaras naktī”. Objektu teātra izrāde “Otello” ir viena no cikla “Mazais Šekspīra komplekts” izrādēm, kur pusaudžiem uztveramā, asprātīgā veidā tiek piedāvāta iespēja ar objektu palīdzību iepazīt klasiķa darbu fabulu. Vēl šajā ciklā tapušas izrādes “Makbets” un “Romeo un Džuljeta”. Lopš 2020. gada janvāra –  jaunizveidotās Teātra apvienības ESARTE mākslinieciskais vadītājs.

Izrādi var apmeklēt vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas; pasākuma norises vietā būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem no 12 līdz 18  gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu. Koncerta apmeklēšanai piemērots arī tests, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv.