Lucavsala ūdens

Pirmdien, 18. jūlijā, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments saņēmis peldūdens testēšanas rezultātus, kas apliecina, ka peldēties atļauts teju visās galvaspilsētas oficiālajās peldvietās.

Ņemot vērā no SIA “Vides audits” iegūtos peldūdens testēšanas rezultātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteiktiem peldūdens mikrobioloģiskās kvalitātes kritērijiem, peldēties atļauts  visās  Rīgas jūras līča peldvietās Vakarbuļļos, Daugavgrīvā un Vecāķos.

Tāpat peldēties drīkst oficiālajās pilsētas peldvietās: Daugavas peldvietās  “Rumbula” un “Ķīpsala”, kā arī Lucavsalas līcī un  Bābelītes ezera peldvietā.

Savukārt Daugavas peldvietā “Lucavsala” pagaidām peldēties aizliegts, jo peldūdens testēšanas rezultātos mikrobioloģiskās kvalitātes kritēriji pārsniedz pieļaujamo rādītāju normas. Peldvietā šodien izvietota brīdinājuma zīme “Peldēties aizliegts”. Peldvietā atkārtoti tiks ņemti ūdens paraugi, un tā varēs atsākt darbu pēc atbilstošu analīžu rezultātu saņemšanas.

Atgādinām, ka 14. jūlijā Rīgas oficiālajās peldvietās  Rīgas domes Mājokļu un vides departaments organizēja  papildus  peldūdens paraugu ņemšanu un peldūdens mikrobioloģisko analīžu veikšanu. Plašāka informācija par Rīgas peldvietām