Maijā Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā apskatāma mākslinieces Lindas Freibergas izstāde “Skaistākais gadalaiks ir tagad

Mākslinieces Lindas Freibergas izstāde “Skaistākais gadalaiks” apskatāma Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā

Maijā Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (Rīgā, Ķengaragā, Prūšu ielā 13a) apskatāma mākslinieces Lindas Freibergas izstāde “Skaistākais gadalaiks ir tagad”. Izstāde tika atklāta 3.maijā tradicionālo Ķengaraga mākslas dienu ietvaros, kuras ceturto reizi rīkoja Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola.

“Šī izstāde tika iecerēta manai dzimšanas dienai, un pirmoreiz notika janvāra beigās Vecrīgā. Izstādē apskatāmās gleznas ir tapušas pēdējo triju gadu laikā. Dzīvespriecīgās ziedu gleznas gleznotas lauku mājās Jelgavas novadā, Platonē, bet abstraktās tapušas Rīgā, kur pavadītas nu jau divas ziemas,” atklāj Linda Freiberga.

Māksliniece Rīgu izjūt kā trimdu jeb pagaidu uzturēšanās vietu: “īstena mājas sajūta ir dzīvojot ārpus Rīgas. Tagad mājas ir Platone. Pirms tam Ķegums, kur esmu uzaugusi. Un Sarkaņi – Latgalē, kur ciemojoties pie vecvecākiem, kas ir pusceļā starp Rēzekni un Ludzu, kur esmu iemīlējusi dzīvi viensētā”.

“Izstādes nosaukums “Skaistākais gadalaiks ir Tagad” ir stāsts par to, ka es izvēlos pieņemt un izdzīvot savu ‘trimdu’ ar pateicību un prieku. Būt klātesošai savā dzīvē tagad. Nevis gaidīt labākus laikus… Katrā ziņā, par šo runāt un rakstīt ir vieglāk nekā to īstenot. Tagad – ir mūžīgs! Tagad – ir ceļš un reizē arī mērķis”.

Izstāde Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā būs apskatāma līdz 9.jūnijam.