MASA

Mākslas centra “MASA” kuratores turpina pētīt laikmetīgās fotomākslas visumu. No 18. februāra “MASA” telpās apskatāma foto izstāde – Latvijas neparstāko fotogrāfu objektīvā notvertā pasaule. Vienīgā šīs pasaules robeža ir kadra horizonts.

 • Izstāde apskatāma no 18. februāra līdz 13. martam.
 • Darba laiks: pl. 14:00 – 20:00
 • Adrese:. Alauksta iela 7A, Rīga

Fotoizstāde [2.daļa] noslēdz kompilācijas fotoizstādi, kurā piedalās 17 mākslinieki. Izstādes kuratores sniedz iespēju izpētīt Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas pasauli. Katrs darbs ir spilgts stāsts, kas tiek izstāstīts caur jauna fotogrāfa objektīvu. Ekspozīcijās apmeklētājs varēs labāk izzināt sevi aplūkojot pasauli no neierasta skatu punkta.

Par izstādē prezentētajiem darbiem:

 • Valts Čibals stāsta par “Rīgas sienu” patstāvīgo dzīvi diafilmā no personīgā grafiti foto arhīva, kas tapis bezmērķīgās pastaigās pa pilsētu.
 • Annas Omni fotogrāfijas ir ceļojums pa sapņiem no vistālākajiem zemapziņas nostūriem. Kas zina, kas mūs tur sagaida? Varbūt tās būs patīkamas atmiņas, sirreāls murgs vai tikai mūsu domas. Jebkurā gadījumā skatītājam būs jāsastopas ar sevī neapzināto un jāizlemj, slēpties vai stāties pretī izaicinājumam.
 • Ņikitas Listopada darbi regulāri apelē pie maņu pieredzes, izmantojot foto experimentus. Katrs kadrs liek iegrimt jaunā realitātē ārpus telpas un laika, kā sapņa pamestā pēcgarša.
 • Ko nozīmē dzīvot mirklī? Atbilžu ir daudz, taču Jūlijai Korčevskai mirklis ir dzīve, un dzīve ir māksla. It īpaši dzīve uz skatuves, īpaši koncertfotogrāfam, kuram “nav pagātnes un nākotnes, bet ir tikai tagadne”. Jūlijai koncerta filmēšanas process ir mirkļi, kurus viņa dala ar mūziķiem, klausītājiem un organizatoriem – mirklis, kurš “nekad vairs neatkārtosies”.
 • Vladlena Ševeļeva savos darbos dalās ar erotiskiem stāstiem par tuvību pandēmijas laikā. Īstas cilvēciskas emocijas, maksimāls reālisms.
 • Skatoties caur Aleksandra Zaiceva objektīvu ir iespēja atklāt mums apkārt esošo realitāti visā tās krāšņumā un daudzveidībā. Gaisma un tumsa, saplūšana un konflikts, harmonija un haoss – katrā līnijā, formā, mirklī un kadrā.
 • Izpētot fotogrāfijas būtību un tehniku, Pjotrs Pundonens eksperimentē ar fotogrāfijas kompozīcijām un krāsu slāņiem, dekonstruējot fotogrāfijas būtību. Apmeklētāji varēs aplūkot un paspēlēties ar katras nobildētās ainas uzbūvi un krāsu atainojumu.
 • Germans Anikevičs pēta emociju uztveri un māksliniecisko tēlu interpretācijas tēmu. Reportāža, portrets vai ainava – katrā kadrā ikviens ieraudzīs kaut ko īpašu. Tieši tāpēc, pēc autora domām, galvenā fotogrāfijas burvība slēpjas spējā iemūžināt mirkli, kurš  var kļūt par neatklātu noslēpumu katram no mums.

Ikvienam māksliniekam ir iespēja parādīt savus darbus mākslas centrā “MASA”, sūtot pieteikumu un portfolio uz masa.studija@gmail.com.

Kontakti: Facebook, Instagram: @masa.studija
E-adrese: masa.studija@gmail.com