Tavs un mans Čiekurkalns

Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Čiekurkalna filiālbibliotēka un RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļa sadarbībā ar Čiekurkalna attīstības biedrību (ČAB) turpina īstenot projektu „Tavs un mans Čiekurkalns”.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Par projekta norises gaitu un veikto darbu stāsta ČAB valdes locekle Sandra Feldmane:  „Sociālās integrācijas aktivitātes ietvaros jau vairākkārt esam sazvanījušies ar vientuļajiem senioriem, kurus pirms gada COVID – 19 pirmajā vilnī sākām atbalstīt ar pārtikas pakām, cienastiem gadu mijā un ar sirds siltumu. Turam rūpi par viņiem arī šogad. Projekta ietvaros Čiekurkalnā ir plānoti vairāki interesanti pasākumi, par kuriem seniori izrādījuši interesi. Saņēmuši solījumu, ka viņiem būs rezervētas īpaši labas vietas pirmajās rindās, viņi ir gatavi piedalīties, jo sevišķi, ja var nākt kopā ar kaimiņieni. Cita kundze ļoti priecājās par piedāvājumu palasīt grāmatu pa telefonu un par grāmatu piegādi mājas. Kāds kungs, kurš allaž pie labas veselības, ikreiz, kad runājam, prāto, kad tad beidzot varēs pulcēties ārtelpās – pasākumu vieta Čiekurkalnā šajā vasarā jau visiem ir skaidra – RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas pagalms!”

Aprīļa aktivitiāšu ietvaros turpinājās aizrautīgs un interesants darbs, apkopojot Čiekurkalna dzimtu stāstus un foto, kas vēsta gan par pagājušo laiku, gan mūsdienām un sniedz plašu ieskatu apkaimes vēsturē.

Bibliotēkas pagalmā notika darba grupas klātienes tikšanās reize, kurā tika pārrunāta projekta norise, paveiktais un plānotie darbi. Iegādāts tehniskais aprīkojums novadpētniecības ekskursiju vadīšanai, ko plānots uzsākt, kolīdz to ļaus epidemioloģiskā situācija un sanitārais protokols bibliotēku darbam.

Tika veikta dzimtu stāstu tekstu rediģēšana un foto atlase ceļojošās izstādes veidošanas vajadzībām. Vienojoties ar stāstu autoriem un saņemot rakstisku atļauju, RCB un ČAB sociālā tīkla Facebook kontos tiek publiskoti dzimtu stāsti un foto.   

Pateicamies atsaucīgajiem sadarbības partneriem un ikvienam, kurš ar degsmi iesaistās projekta īstenošanā!    

Informāciju sagatavoja RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas p.i. Evita Hofmane.   

Fotogrāfijas autore: Daina Ģeibaka