Izstāde NVO namā

Biedrība “Dioro Art” piedāvā mākslinieces Lindas Dioro darbu izstādi, kam dots nosaukums “Krāsas – tēli – enerģija. Izstāde NVO namā (Ieriķu ielā 43a, Rīgā) skatāma no 2022. gada 28. februāra līdz 16. aprīlim.

Biedrības “Dioro Art” pārstāve, māksliniece Linda Dioro atklāj: “Izstādē iekļautie darbi ir abstrakti un dekoratīvi jeb “odziņas” ar dīvainībām un īpatnēju noskaņojumu. Katra glezna ir savs ar otu radīts emociju un izjūtu stāsts, kas pārkāpj reālās pasaules robežas. Izvēlētā krāsu un figūru kompozīcija ir fantāzija, kas ļauj katram skatītājam pašam radīt savu, pilnīgi atšķirīgu stāstu. Tādēļ vienmēr ir vērts vispirms izjust gleznu bez iepazīšanās ar tās aprakstu. Kas vienam tumšs, tas otram gaišs, un jautājumi katram savi.”

Māksliniece Linda Dioro uzsāka radošo ceļu glezniecībā 2020. gadā. Darbu stils ir mainīgs un bieži visai lakonisks, bet tas ir tikai kā aizsegs aisbergam. Katrs darbs sākumā pat māksliniecei ir noslēpums, kas ir jāatklāj, un tikai radīšanas procesa laikā tas iegūst savas galīgās figūru un krāsu iezīmes. Gleznojumi nekad nav par pilnību, krāsu saskaņotību un absolūti perfektām līnijām, dažkārt pat tieši pretēji – jo tālāk no sagaidāmā, jo labāk. Pamatā izmantotā tehnika ir akrils, gleznojot uz audekla. Pastāvīgi tiek apgūti jauni tehniskie paņēmieni un nianses, lai tās izmantotu darbos daudzo radošo ideju materializēšanai.

Visi darbi ir oriģināli vienā eksemplārā, un tos iespējams reproducēt tikai tehniskiem līdzekļiem. Mākslinieces nostāja balstās uz to, ka nav nepieciešams gleznot to pašu atkārtoti, ja vienmēr var izdomāt kaut ko jaunu. Katra krāsu un formu izvēle darbos ir nosacīta un balstīta uz konkrēto mirkli. Tai ir milzīgas alternatīvu iespējas, tieši tāpat kā izvēlēm cilvēku dzīvēs.

Izstāde aicina ikvienu nebaidīties atklāties un izpaust sevi mākslā. Lielākā nozīme ir sajūtām, vēlmēm un spējai uzdrīkstēties. Visu pārējo nepieciešamo var apgūt ar laiku. Lai šī izstāde kalpo kā iedvesma jaunam idejām un apņēmībai radīt un rādīt savu mākslu citiem!

Ieeja izstādē ir brīva. Izstāde notiek “zaļajā režīmā” – ieeja tikai ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot to kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Apmeklējot izstādi, jālieto sejas maska un jāievēro 2 metru distance.

NVO nams apmeklētājiem ir atvērts darba dienās un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 21.00. Laipni aicinām visus interesentus apmeklēt izstādi “Krāsas – tēli – enerģija”!