Bērnudārzs

Šogad 9. februārī tika pabeigti pārbūves darbi divu jaunu pašvaldības bērnudārzu ierīkošanai – Slāvu ielā 19 un Rūpniecības ielā 21. Plānots, ka abas izglītības iestādes sāks darbu septembrī, un tajās kopā būs vietas 300 – 340 audzēkņiem. Telpu pārbūve pirmskolas izglītību iestāžu vajadzībām galvaspilsētā veikta pirmo reizi, un šis ir liels solis bērnudārza rindu jautājuma risināšanā galvaspilsētā

Līgums par ēkas pārbūvi Slāvu ielā 19 noslēgts 2021. gada 30. jūnijā. Sešus mēnešus ilgajā rekonstrukcijas laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, virtuves tehnoloģijas ierīkošana, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi un rotaļu laukuma izbūve. Kopējās būvdarbu izmaksas – 2 132 487,95 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa, tostarp virtuves aprīkojuma uzstādīšana  izmaksāja 149 245.88 EUR (bez PVN). Pēc pārbūves darbu pabeigšanas ēkā izveidotas 11 grupas ar kapacitāti līdz 200 audzēkņiem.

Savukārt kopējās būvdarbu izmaksas telpu pielāgošanai pirmskolas izglītības iestādes vajadzībām Rūpniecības ielā 21 bijušas 1 440 632,56 EUR  bez pievienotās vērtības nodokļa. Rekonstruējot šīs telpas veikta to pārplānošana, inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas un rotaļu laukuma izbūve. Virtuves aprīkojuma uzstādīšana izmaksājusi 95 785.05 EUR (bez PVN). Pēc telpu pārbūves ēkā izveidotas 5 grupas ar kapacitāti līdz 100 audzēkņiem.

Bērnu pieteikšana šajās pirmskolas izglītības iestādēs, atkarībā no personāla nokomplektēšanas iespējām, tiks izsludināta vasaras sākumā.

Darbi abās pirmskolas izglītības iestādēs īstenoti no pašvaldības budžeta un valsts aizdevuma Covid-19 krīzes seku mazināšanai un novēršanai līdzekļiem.