HOMO NOVUS

Laikā no šī gada aprīļa līdz oktobrim biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” ciešā sadarbībā ar organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti, īstenos projektu vides, infrastruktūras un māksliniecisko procesu pieejamības veicināšanai.

Tā īstenošanai biedrība izsludina konkursu pieejamības projekta vadītāja vakancei.

Biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” plāno īstenot projektu “Paplašinātā pieeja laikmetīgajai skatuves mākslai”, kura ietvaros tiks realizēta četru semināru sērija, īstenojot to ar organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar dzirdes un kustību traucējumiem. Semināru sērija, kuru vadīs pieejamības un iekļaujošo prakšu eksperti,  paredzēta interesentiem – māksliniekiem, mākslas praktiķiem, festivāla veidotājiem, producentiem un brīvprātīgajiem, kuri iegūtās zināšanas varēs pielietot laikmetīgās skatuves mākslas projektu īstenošanā. Semināru laikā tiks apskatīti veidi kā kultūras infrastruktūru padarīt pieejamāku, kā padarīt pieejamākus skatuves mākslas procesus un kā mākslinieciskajos procesos iesaistīt cilvēkus ar dzirdes un kustību traucējumiem – kā aktīvus līdzradītājus.

Semināru sērija iecerēta kā sākums ilgtermiņa risinājumu platformai, kas orientēta uz skatuves mākslas pieejamību nedzirdīgajiem, vājdzirdīgajiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem – gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem.

Semināru mērķis ir radīt saturu, veidot dialogu un veicināt izpratni sadarbībai starp skatuves mākslas profesionāļiem un cilvēkiem ar invaliditāti.

Projekta īstenošanai biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” meklē pieejamības projektu vadītāju. Pieejamības projekta vadītājs būs atbildīgs par četru semināru īstenošanu māksliniekiem un skatuves mākslas profesionāļiem, festivālu kuratoriem, producentiem un brīvprātīgajiem.

Vairāk par vakanci šeit

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Foto autors: Didzis Grodzs, Kristas un Reiņa Dzudzilo izrāde “Patētiskā. Par Redzamo valodu”, “Homo Novus 2017”.