filma Kundziņsalā

Šā gada 6. un 8. novembrī Kundziņsalas skolā – Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centrā, notiks Igaunijas režisora Rainera Sarneta filmas Neredzamā cīņa/The Invisible Fight filmēšana. Kundziņsalas skola tiek sagatavota un izmainīta uz filmēšanas laiku.

To dara profesionāla producentu kompānija “White Pictures” un izmaiņas būs gan dažās telpās, gan arī vizuāli vairākas dienas redzamas no ārpuses fasādes logu izmaiņas, pēc filmēšanas atjaunojot iepriekšējo izskatu.

Sadarbība ar nodibinājumu TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS un valdes priekšsēdētāju Dzintra Ziemeli ļauj veiksmīgi un efektīvi nodrošināt filmēšanai vajadzīgo vietu. Kundziņsalas skolā brīvprātīgo spēkiem, arī Rīgas 28. vidusskolas un citu skolu skolēniem aktīvi piedaloties un ar daudzu ziedotāju atbalstu, tai skaitā biedrība “Atbalstu Latviju” ir izveidota unikāla vide, kas saņēmusi arī starptautisku atzinību.

Igauņu režisora Rainera Sarneta spēlfilma Neredzamā cīņa / The Invisible Fight top kā Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Somijas un Grieķijas kopražojums. Režisors Rainers Sarnets ir pazīstams arī Latvijā, viņa iepriekšējā filma Novembris 2017. gada rudenī saņēma Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) galveno balvu un kopumā ieguvusi vairāk nekā 20 starptautiska un nacionāla mēroga balvas. Filmā Neredzamā cīņa režisors turpina radīt unikālu vizuālu pasauli, turklāt tā būs kungfu komēdija, kas norisinās pareizticīgo klosterī 20.gadsimta 70.gadu Padomju Savienībā. Filmas varoņiem kungfu ir veids, kā pārvarēt savu personīgos dēmonus – lepnību, iedomību un iekāri.

Latvijas puses iesaistīšanās projektā ir nozīmīga, jo lielāko daļu filmas uzņem Latvijā, turklāt filmas vizualitātes veidošanā paredzēta Latvijas kino profesionāļu līdzdalība (filmas uzņemšanas grupā strādā mākslinieks Mārtiņš Straupe, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un grima māksliniece Maija Gundare), arī filmas mūziku rada dažādi Latvijas mākslinieki. Filma top ar Nacionālā Kino Centra atbalstu un Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu, tā plānota kā piecu valstu kopprodukcija – Igaunija (studija Homeless Bob Production), Latvija (White Picture), Vācija (The Post Republic, Rapid Eye Movies), Somija (Helsinki Filmi) un Grieķija (Neda Film). Šāgada pavasarī projektam tika apstiprināts arī Eiropas fonda Eurimages līdzfinansējums.

Filmas uzņemšana mājsēdes jeb stingro iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumu laikā notiek saskaņā ar visiem spēkā esošiem uz šo darbību attiecināmiem drošības pasākumiem un ierobežojumiem Covid-19 saslimstības mazināšanai, ievērojot Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumus Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

White Picture ir jauna studija, to 2020. gada janvārī dibinājusi producente Alise Ģelze, uzsākot savu radošo un profesionālo darbību neatkarīgi no studijas Tasse Film. Šobrīd White Picture strādā pie Jura Kursieša trešās spēlfilmas Barbari ražošanas sagatavošanas, tāpat uzsākts darbs pie režisoru Armanda Zača un Tīnas Zariņas debijas spēlfilmu attīstīšanas.

Filma Neredzamā cīņa / The Invisible Fight pie skatītājiem nonāks 2023. gada rudenī.

Teksts – producente, studijas “White Picture” dibinātāja Alise Ģelze un

Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centra vadītājs Arnolds Ziemelis.