Līdzdalīgā budžetēšana_darbnīvas

Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs aicina apkaimju biedrību pārstāvjus un aktīvos Rīgas iedzīvotājus piedalīties Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursa radošajās darbnīcās.

Pirmā darbnīcas notika 6.aprīlī  NVO namā. Nākamā būs 20.aprīlī no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00 Eduarda Smiļģa ielā 46.

Darbnīcu laikā būs iespējams uzzināt vairāk par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu, attīstīt projektu idejas, uzzināt, kā pareizi sagatavot projektu tāmes, lai sagatavotu augstvērtīgus pieteikumus projektu konkursam, kā arī konsultēties ar pašvaldības speciālistiem, tostarp apkaimju koordinatoriem par iespējām īstenot savas ieceres konkrētās pilsētas vietās. Darbnīcas vadīs telpiskā plānotāja Laine Šildere.

Uz radošo darbnīcu 6. aprīlī sevišķi aicināti iedzīvotāji, kuri dzīvo Daugavas labajā krastā esošajās apkaimēs. Lai apmeklētu darbnīcu, tai iepriekš jāpiesakās, līdz 5. aprīlim aizpildot reģistrācijas anketu šeit: https://bit.ly/36tazYU

Savukārt darbnīca 20. aprīlī paredzēta Daugavas kreisā krasta iedzīvotājiem, un tai iepriekš jāpiesakās, līdz 19. aprīlim reģistrējoties šeit: https://bit.ly/3JP1cRo

Jau ziņots, ka, lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, ceturto gadu pēc kārtas pašvaldība izsludinājusi Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas projektu konkursu.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot publisko vidi savu māju tuvumā, tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.

Konkursā var piedalīties ikviena Rīgā deklarēta persona no 16 gadu vecuma un galvaspilsētā reģistrētas nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt idejas, kuras var īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes, kuras uzlabos apkārtējo pilsētvidi un kurām nav komerciāla vai reliģiska rakstura.

Šogad kopējais konkursā pieejamais finansējums palielināts no 500 000 eiro līdz 700 000 eiro. Tāpat audzis arī vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums – no 50 000 eiro uz 70 000 eiro.

Projektu pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. maija plkst. 12.00. Vairāk informācijas par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu balso.riga.lv.