mentālais fitness

Jau trešo gadu Rīgā norisināsies nodarbības senioriem projekta “Mentālais fitness” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Līdzīgi kā sporta fitnesa pamatā ir dažāda veida vingrinājumi, tāpāt arī mentālais fitness paredz regulāras nodarbības. Pie mentālās veselības veicinošām darbībām var pieskaitīt lasīšanu, zīmēšanu, jebkura veida spēles, kā arī ēdienu gatavošanu vai makšķerēšanu. Svarīgi ir nevis tas, kas tiks darīts, bet kā. Mentālais fitness ir metode, kas veicina cilvēku intereses, atmiņu, zināšanas un prasmes. Mentālais fitness nav ārstnieciska metode, tas ir dzīves un domāšanas veids. Mentālajam fitnesam nav kontrindikāciju. Vienīgais, kas ir nepieciešams, lai nodarbotos ar mentālo fitnesu, ir vēlme un gatavība uzzināt un izmēģināt kaut ko jaunu.

Projekta aktivitātes norisināsies tiešsaistē. Rīdzinieki aicināti pieteikties dalībai šādās grupās:

  • Kino klubiņš aicinās apmainīties ar domām par jaunām un vecām filmām un seriāliem;
  • Lasītāju un rakstītāju klubiņā tiks runāts par to, kā aprakstīt savas dzīves stāstu tā, lai to būtu interesanti lasīt jūsu draugiem un radiem;
  • Veselīgā dzīvesveida klubiņā seniori dalīsies ar zināšanām un personīgi pārbaudītiem ieteikumiem;
  • Sieviešu savstarpējā atbalsta grupā dalībnieces dalīsies ar personīgo pieredzi, kā risināt neparastas situācijas;
  • Garšīgo recepšu klubiņā dalībnieki apmainīsies ar veselīgu, garšīgu un ātru ēdienu receptēm un padomiem.

Nodarbību norises laiks un pieteikuma veidlapa atrodamas www.ecopartners.lv sadaļā “Mentālais fitness”.

Projektu īsteno nodibinājums ECO PARTNERS. Papildu informācija par projektu pieejama mājas lapā: www.ecopartners.lv un www.facebook.com/mentalais.fitness.