Futbola turnīrs Sarkandaugavā

Sarkandaugavas reģionālajā sporta centrā 26. martā plkst. 12:30 notiks Rīgas apkaimju futbola turnīra atklāšana, piedaloties spēlētājiem un līdzjutējiem no Juglas, Čiekurkalna, Sarkandaugavas, Ziepniekkalna, Teikas, Dārziņiem, Jaunciema, Mežaparka, kā arī apvienotās Daugavgrīvas/Bolderājas un Imantas/Zolitūdes komandām. Turnīra atklāšanas mača spēle notiks starp mājinieku Sarkandaugavas un turnīra iniciatora Čiekurkalna futbola komandām.

Rīgas apkaimju futbola turnīru organizē Rīgas apkaimju alianse, kas apvieno visas aktīvās Rīgas apkaimju biedrības, tādējādi stiprinot to jaudu un pozīcijas komunikācijā ar valsts un pašvaldības iestādēm. “Futbols ir viena no universālākajām valodām pasaulē, to saprot gandrīz ikvienā valstī. Aizrautība, ko dāvā futbols, man atgādina aktīvistus apkaimju biedrībās, kas ar tādu pašu aizrautību domā, ko uzlabot savā apkaimē,” uzsver Rīgas apkaimju alianses valdes priekšsēdētājs Māris Jansons.

Rīgas apkaimju alianse neformālā gaisotnē kopā ar Sarkandaugavas attīstības biedrību iedzīvotājiem turnīra atklāšanas pasākumā stāstīs par to, ko katrs rīdzinieks var darīt, lai panāktu uzlabojumus Rīgā.

Futbola turnīra galvenais atbalstītājs ir British Council  (Britu Padome) pārstāvniecība Latvijā, kas īsteno apjomīgu progammu “People to People Cultural Engagement” (Cilvēks – cilvēkam, kultūru satikšanās). programmas galvenais mērķis ir atbalstīt izglītības, mākslas, kultūras un kopienu aktivitātes, kas vērstas uz sabiedrības saliedētību.

British Council (Britu Padome) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča uzsvēra, ka “apkaimju futbola turnīrs ir lieliska iespēja draudzīgā gaisotnē Rīgas kopienām caur sporta aktivitātēm izkāpt no ierastajiem sociālajiem burbuļiem, uzsākt sarunu, veicināt kopienu sadarbību, un satikt jaunus draugus”.

Turnīru atbalsta arī Pillar Capital, AS, kā arī Rīgas Futbola federācija, dāvinot katrai komandai futbola bumbas un nodrošinot tiesnešus esamību. Atklāšanas turnīrā piedalīsies arī Apkaimju iedzīvotāju centra pārstāvji.