Rīgas dome aicina piedalīties seminārā “Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā”

Trešdien, 10. aprīlī, ar semināru “Vispārīgie ieteikumi iedzīvotājiem X stundā” tiks sākta Rīgas domes iedzīvotāju informēšanas kampaņa un astoņu semināru cikls par civilo aizsardzību.

“Ar kampaņas saukli “Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” rīdzinieki tiek aicināti būt aktīvi, iepazīties ar mājas lapā www.riga.lv pieejamo informāciju un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām,”

uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola.

🟩 Seminārs “Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā” ir pirmais no astoņiem pašvaldības organizētajiem semināriem, kuros iedzīvotāji tiks informēti par galveno, kas jāzina par Rīgas civilās aizsardzības plānu, evakuāciju, drošām patvēruma vietām, iesaisti valsts aizsardzībā un citiem svarīgiem personīgās aizsardzības jautājumiem.

Seminārs norisināsies 10. aprīlī no plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00 un tas būs skatāms tiešsaistē pašvaldības tīmekļvietnē www.riga.lv un Facebook kontā @riga.lv. Savukārt uzdot jautājumus ekspertiem varēs tikai tie rīdzinieki, kas seminārā piedalīsies klātienē Rīgas domes Sēžu zālē. Ņemot vērā, ka sēdvietu skaits zālē ir ierobežots, sava dalība semināram klātienē jāpiesaka, aizpildot reģistrācijas anketu. Tiklīdz tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits, reģistrācijas anketa tiks slēgta.

Civilās aizsardzības plāns izstrādāts sadarbībā ar plašu ekspertu loku no Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Nacionāliem Bruņotajiem spēkiem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, tādēļ pašvaldības organizētajiem semināriem tiks pieaicināti arī šo jomu eksperti, kuri skaidros savā kompetencē esošos jautājumus.

Rīgas pašvaldība Rīgas civilās aizsardzības plāns pieejams mājas lapā riga.lv, kā arī tur tiks publicēti semināru ieraksti un citi noderīgi informatīvi materiāli.

🟩 Semināra “Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā” programma:

  • 18.00 – 18.05 Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola atklāj civilās aizsardzības informācijas kampaņu
  • 18.05 -18.20 Ievads seminārā un dalībnieki tiešsaistē tiek aicināti atbildēt uz jautājumiem
  • 18.20 -18.40 Vispārīgā informācija par civilo aizsardzību un katras personas loma tajā/ Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons
  • 18.40 -19.00 Vadlīnijas potenciālo patvertņu tehniskajām prasībām/ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Ivars Nakurts
  • 19.00 -19.10 Iedzīvotāju pulcēšanās vietas Rīgā un to labiekārtošana. Evakuācijas process / Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons
  • 19.10 -19.30 Nevalstisko organizāciju un brīvprātīgo iesaiste civilajā aizsardzībā/ Inese Vaivare, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS)
  • 19.30 -19.50 Ārkārtas gadījumu soma/ Ēriks Kārkliņš, Latvijas Republikas Nacionālie bruņotie spēki
  • 19.50 – 20.00 Kopsavilkums. Semināra noslēgums

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas dome 27. martā vienbalsīgi pieņēma jauno galvaspilsētas civilās aizsardzības plānu, kurā izstrādāti algoritmi un sniegti konkrēti padomi, kā rīkoties iedzīvotājiem dažādās krīzes situācijās, tostarp militāra apdraudējuma gadījumā. Rīga ir pirmā publiskā sektora iestāde, kas savā civilās aizsardzības plānā ir iekļāvusi praktisku informāciju iedzīvotājiem, kā sagatavoties un rīkoties militāra apdraudējuma gadījumā, tādēļ šā gada garumā notiks dažādas izglītojošās aktivitātes un semināri, aicinot rīdziniekus mācīties uz līdzdarboties.

Informējam, ka semināra laikā fotografēs un filmēs. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei sociālajos tīklos un sabiedrības informēšanai. Fotogrāfijas tiek uzglabātas Rīgas domes FLICKR kontā.