Hospitāļu ielas svētki

10. un 11. septembrī notiks “Hospitāļu ielas kaimiņu svētki 2022”. 10. septembrī aicinām uz sporta spēlēm Brasas skvērā un viktorīnas spēli komandām “Hospitāļu prāti” Hospitāļu Ezītis miglā, taču 11. septembrī Hospitāļu ielā uz koncertiem, tirdziņiem, spēlēm un citām aktivitātēm.

Šie kaimiņu svētki jau ir kārtīga tradīcija, kas norisināsies devīto reizi, kur gaidīts būs ikviens rajona kaimiņš un ciemiņš. Pasākuma mērķis ir veicināt iedzīvotāju saticību, kopības un piederības sajūtu Brasas rajonam. Apmeklētājus priecēsim ar tirdziņiem, radošajām darbnīcām, koncertiem, deju priekšnesumiem, meistarklasēm, dažādām sportiskām un izklaidējošām aktivitātēm visai ģimenei, ekskursijām pa Brasas cietumu, Lielajiem kapiem un Brasas rajonu, prāta spēlēm un citām dažādām aktivitātēm arī visas nedēļas garumā.

Taču, ņemot vērā kā neseno pienākumu distancēties, lai pasargātu sevi un citus, tā Krievijas iebrukuma Ukrainā radīto nepieciešamību būt vienotiem stiprinot mieru, drošību un tiesiskumu, bet neaizmirstot nacionālo piederību – šogad īpaši centīsimies veicināt saliedētību kaimiņu kopienu starpā, savstarpējo sadarbību, kā arī mazināsim aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām. Aicināsim piedalīties un uzstāties mūsu programmā arī citu tautību pārstāvjus, lai vairāk izzinātu Brasas rajonā dzīvojošās kultūras un veicinātu piederības sajūtu rajonam un kaimiņu kopienai.

11. septembrī no 15:00 Hospitāļu ielā

Veidosim draudzīgu kopābūšanas atmosfēru kaimiņu un draugu lokā Hospitāļu ielā. Būs iespējams piedalīties dažādās radošās, sportiskās un izzinošās aktivitātēs, kā arī izbaudīt muzikālus un jautrus priekšnesumus.

Svētkus sāksim 15:00 ar svinīgu atklāšanu kopā ar čigānu ansambli Dzheski Gloss, kurus uz muzikālās skatuves nomainīs folkloras kopa Tarkšķi, priekšnesumi no Rīgas cirka skolas un Rīgas Itas Kozakēvičas poļu vidusskolas.

Svētku vakara skatuves programmā uzstāsies: Keitija Bārbale, Trīsas, Polifauna, Edgars Šubrovskis un vakaru noslēgs Tribes of the City. Pasākumu vadīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Ritvars Logins.

Ārpus muzikālās programmas darbosies Drošības stends, Aktīvais stends, privātskolas Laisma zona, Biedrības telts, Golgātas baptistu draudzes zona, Mazo kaimiņu pagalms, bērnu zīmējumu un dzejas izstāde Manas mājas Brasā un Deju skatuve. Piedāvāsim gan kreklu batikošanas radošās darbnīcas, gan servisa suņu biedrības Teodors paraugdemonstrējumus, gan diskusiju zonas par aktuālām tēmām, gan jautras spēles un garšīgus ēdienus. Apmeklētājiem būs iespēja arī piedalīties sportiskā konkursā un cīnīties par titulu Brasas vecis un Brasas dāma.

10. septembrī no 12:00 Brasas skvērā

Pirmo reizi svētku ietvaros sporta spēlēm ir atvēlēta atsevišķa diena, kurā aicinām piedalīties

4 turnīros (ar obligātu iepriekšēju reģistrāciju):

  • Basketbols 3×3
  • Badmintons 2×2
  • Galda teniss
  • Šahs

Sporta spēļu ietvaros būs iespējams arī:

  • Uzspēlēt roundnetu jeb spikeball
  • Piedalīties kāpšanas aktivitātē
  • Iziet foto orientēšanās spēli pa Brasas rajonu par tēmu “Tautību vēstures līkloči” (kartes būs pieejams arī elektroniski no 10. līdz 11.09.)
  • Mazākajiem sportistiem iziet sportisku šķēršļu trasi

Augstāko vietu ieguvējus apbalvosim ar balvām no mūsu atbalstītājiem un sponsoriem. Apmeklētājiem būs pieejams arī atkāroti papildināms ūdens par brīvu.

10. septembrī no 18:00 Hospitāļu Ezītis miglā

Komandu viktorīnas spēli “Hospitāļu prāti” veido vairākas kārtas, kur katra ir par citu tēmu. Komandām 4 spēlētāju sastāvā, atbildot uz jautājumiem pareizi un tādējādi vācot punktus – augstāko punktu skaitu ieguvējus apbalvosim ar balvām no mūsu atbalstītājiem un sponsoriem. Šogad plānotas tādas tēmas kārtām, kā – tautības, aktualitātes, sports un citas.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Satiksme 11.09. slēgta no plkst. 14:00-23:00 Hospitāļu ielā, posmā no Zirņu ielas līdz Ieroču ielai.

Projektu īsteno biedrība Brasa. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#Saliedētība2022

Papildus informācija par pasākumu pieejama: Facebook – @hospitalusvetki, Instagram – @hospitalu_ielas_kaiminu_svetki.