Mākslas laboratorija

Sabiedriskā labuma organizācija biedrība LiveIntegro ar prieku informē, ka no 2021.gada aprīļa uzsāk jaunu projektu – “Mākslas laboratorija 2021”.

Projekta mērķis ir nodrošināt atbalsta programmu ar radošām aktivitātēm bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām/kustību traucējumiem.

Līdz 2021. gada decembra beigām būs iespējas apmeklēt visu nodarbību veidu piedāvājumu vai izvēlēties sev interesējošos.

Dalībniekiem speciālistu vadībā būs iespēja attīstīt būtiskas iemaņas – pārliecību par savām spējām, līdzdalību, izpalīdzību, kritisko domāšanu, aktīvo pozīciju, darbu komandā, radošumu, sadarbību un partneru atbalstīšanu, lēmumu pieņemšanu un atbildības uzņemšanu, loģisko domāšanu un atmiņas trenēšanu.

Nodarbības plānots organizēt klātienē Rīgas NVO namā, grupā no 4 līdz 15 dalībniekiem. Tomēr šobrīd, kamēr spēkā ir noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, nodarbības notiks tiešsaistē (online). Līdz ar to būs iespēja piedalīties arī tiem, kuru dzīvesvieta ir ārpus Rīgas.

Nodarbības: attīstošās psiholoģiskās spēles, mākslas-terapija-zīmēšana, vokāla nodarbības un elpošanas vingrinājumi, teātris – sports, atmiņas attīstīšana, somatiskā vingrošana.

Īsumā par katru no nodarbību veidiem

Attīstošās psiholoģiskas spēles – vērstas uz  bērnu pašpārliecinātības attīstību, iedvesmo uz rezultātu, saskarsmi ar vienaudžiem un pieaugušajiem, attīsta un realizē garīgo izaugsmi un labsajūtu. Veicina dalībnieku atbildīgās attieksmes veidošanu, koncentrācijas spējas paaugstināšanu un motivācijas veidošanu;

Mākslas terapija – zīmēšana – uzlabo un veicina bērnu garīgo, emocionālo un fizisko labklājību. Programma paredz bērnu iepazīstināšanu ar izciliem māksliniekiem un viņu tehnikas elementu apgūšanu. Izmanto uzdevumu metodi vai aicina dalībniekus brīvi un spontāni radīt mākslas darbu;

Vokāla nodarbības – palīdz psiholoģiski atbrīvoties, attīsta diafragmu un plaušas, kas ļoti svarīgi mazkustīgiem cilvēkiem ar kustību traucējumiem;

Teātris – sports – modernas nodarbības, kuru pamatā ir improvizācijas teātra tehnikas, kas attīsta un trenē tādas prasmes, kā spēja ātri un kvalitatīvi reaģēt, neapjukt nestandarta situācijās, attīsta inovatīvo domāšanu, jaunu ideju radīšanu, sadarbību un partneru atbalstīšanu, komunikācijas un runas prasmes;
Atmiņas treniņi – nodarbības notiek semināru veidā ar teorētisko daļu, vingrinājumu un spēļu formā. Mācību process attīsta praktiskās iemaņas, izmantojot atcerēšanās, aizmiršanas un koncentrēšanās metodes; veido sākotnējās teorētiskās zināšanas smadzeņu higiēnas jomā, uzlabojot tekstu, skaitļu, svešvalodu, seju un vārdu iegaumēšanu; koncentrēšanās un uzmanības noturēšana; pusložu sinhronizācija;
Somatiskā vingrošana – veicina pareizo kustību stereotipa veidošanu un stabilus ieradumus, smalkās motorikas attīstīšana, pārvietošanās brīvības attīstīšana, paštēla izstrādes, atmiņas un uzmanības attīstīšana, smadzeņu pusložu mijiedarbības attīstība, ķermeņa izturības pret stresu un radošā potenciāla palielināšana, pozitīvās personiskās izaugsmes pieaugums, runas un vizuālās mijiedarbības attīstība,  precizitātes, veiklības, plastiskuma attīstība.

Pašlaik tiek veidotas grupas un aicināts pieteikties ikviens, kas domā par savu nākotni, grib iegūt jaunās zināšanas vai attīstīt esošās prasmes, vai dotības.

Pieteikties var rakstot uz e-pastu lifeintegro@kompit.lv, izziņas pa tālruni : +371 29 474 302 (Natalja Novikova, projekta vadītāja). Vairāk informācijas par biedrību un turpmākiem plāniem pieejams Facebook vietnē  – Kaleidoscop studio.

Piereģistrēties tiešsaistē iespējams, atverot saiti ŠEIT

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.

Dibināta 2015. gadā, LiveIntegro biedrība nodarbojas ar bērnu un jauniešu ar invaliditāti iesaistīšanu centralizētās sistemātiskās sporta un personības attīstīšanas nodarbībās un sociālās integrācijas aktivitātēs. Īstenotie projekti: Svētku kaleidoskops, Sporta un rehabilitācijas nometnes, bērnu un jauniešu para sporta atbalsts, kopš 2020. gada notiek sadarbība ar Jaunatnes Starptautisko projektu aģentūru lai īstenotu brīvprātīgā darba un darba projektus bērniem ar īpašām vajadzībām.