Trīsciema spēļu laukums

Trīsciemā pabeigta spēļu un vingrošanas laukuma labiekārtošana pie Rudzu ielas 9.

Spēļu un vingrošanas laukumā uzstādīts jauns tornītis ar slidkalniņu, divvietīgas šūpoles ar parasto un zīdaiņu sēdeklīti, divas atsperes šūpoles, vingrošanas iekārta, informācijas stends un atkritumu urna. Spēļu un vingrošanas laukuma labiekārtošanas darbus veica SIA “Fixman”, un to kopējās izmaksas ir 23 894,37 eiro.

Līdz šim šajā vietā atradās apkaimes iedzīvotāju pašu izveidoti spēļu un vingrošanas elementi, kas neatbilda noteiktajām drošības prasībām, un to izvietošana nebija saskaņota ar zemesgabala īpašnieku – Rīgas pilsētas pašvaldību. Lai ievērotu normatīvos aktus un drošības prasības, iedzīvotāju uzstādītās rotaļu ierīces tika saudzīgi demontētas un atdotas apkaimes iedzīvotājiem to izvietošanai kādā privātā teritorijā.

Pašvaldība spēļu un vingrošanas laukumu atjaunojusi, uzstādot jaunas spēļu un vingrošanas iekārtas, un turpmāk tajā esošos elementus uzturēs Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde (TLP). Teritorijā joprojām redzami arī apkaimes iedzīvotāju veidotie labiekārtojuma elementi – puķu kaste laivas formā, koka dēļu terase, guļbaļķu soliņš, abas informatīvās zīmes. Spēļu un vingrošanas laukuma ieceres īstenošanu TLP šogad pārņēma no pavasarī likvidētās Rīgas domes Ziemeļu izpilddirekcijas.

“Pašvaldība ļoti augstu vērtē iedzīvotāju pašiniciatīvu uzlabot savas apkaimes, taču aicinām idejas vispirms pārrunāt ar savas apkaimes koordinatoru, lai izvairītos no gadījumiem, kad labi iecerētais un ar rūpēm paveiktais neatbilst drošības prasībām vai normatīvajiem aktiem. Pašvaldības mērķis šajā gadījumā nebija iedzīvotājiem kaut ko atņemt, bet tieši otrādi – atbalstīt un uzņemties atbildību un rūpes par teritorijas kopšanu,” uzsver Apkaimju iedzīvotāju centra Centra punkta koordinators Villiams Vrobļevskis.

Apkaimju iedzīvotājiem Rīgā pieejami seši Apkaimju iedzīvotāju centra punkti – Centrā, Āgenskalnā, Imantā, Bolderājā, Teikā un Maskavas forštatē. Katrā darbojas koordinators, kurš uzklausa un palīdz īstenot iedzīvotāju iniciatīvas, nodrošina un uztur saziņu starp iedzīvotājiem un pašvaldības iestādēm.

Veiksmīga iedzīvotāju un pašvaldības sadarbība ir iespējama – to parāda līdzdalības budžeta konkurss, kurā iedzīvotāji var iesniegt savas projektu idejas. Pašvaldība idejas izvērtē, iedzīvotāji balso par sev vajadzīgākajām, un balsojumā izvēlētās idejas tiek īstenotas, iesaistot projekta iesniedzēju. Kopš līdzdalības budžeta projektu konkursa uzsākšanas 2019. gadā tajā apstiprinātas 24 iedzīvotāju iniciatīvas. No 2019. apstiprinātajiem sešiem projektiem pilnībā pabeigti trīs, tuvu noslēgumam ir divi, savukārt viena projekta īstenošanu paredzēts pabeigt nākamā gada vasarā. Arī 2020. tika apstiprināti 6 projekti, tiem turpinās dokumentācijas izstrāde un iepirkumu procedūras, lai nākamā gada laikā varētu veikt būvniecību. Šogad apstiprināti 12 projekti, un tie tiks īstenoti divu gadu laikā. Vairāk informācijas par konkursu: balso.riga.lv.