2018.gada 11. novembrī no plkst. 20.00 līdz plkst. 22.00 aicinām uz Lāčplēša dienai veltītu pasākumu “Daugavmalā mierīgs vakars” Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā, Rīgā. 

Lāčplēša dienas saknes sniedzas 1919. gadā, kad 11. novembrī Latvijas armija pēc daudzu dienu cīņas atbrīvoja Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Cīņas neatslāba un turpinājās vēl daudzas dienas līdz Latvijas atbrīvošanai, tomēr galvaspilsētas atbrīvošana tika uzskatīta par ārkārtīgi nozīmīgu notikumu, pēc kura Brīvības cīņas varēja beigties tikai ar uzvaru. 11. novembris kļuva par otro svarīgāko Latvijas svētku dienu, kas ir arī atjaunota mūsdienu Latvijā ar nosaukumu “Lāčplēša diena”. Lāčplēša diena ir pārlaicīgi svētki, kuros mēs pieminam visus latviešu karavīrus un visas uzvaras, lai kad un kur tās būtu notikušas.

Kā katru gadu, godinot mūsu Latvijas valsts un galvaspilsētas aizstāvjus, kad Daugavas krastmalā pie Rīgas pils mūriem tiks aizdegtas un noliktas tūkstošiem svecīšu, Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks tradicionālais Lāčplēša dienai veltītais pasākums “Daugavmalā mierīgs vakars”.

Pasākumu atklās ērģelniece Kristīne Adamaite ar izciliem mūziķiem – operdziedātāju Ievu Paršu un saksofonistu Arti Sīmani, koncertprogrammā “Dziedam jaunu dziesmu” tiks izpildīti Latvijas komponistu – Andreja Jansona,  Aivara Kalēja, Madara Kalniņa, Ilzes Reines un Valda Zilvera jaundarbi.

Pasākuma noslēgumā no plkst. 20.40 līdz 22.00 patriotisko un gaišo noskaņu vakaru turpinās Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” un Zemessardzes koris “Stars” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ārijs Šķepasts) ar skaistākajām latviešu patriotiskajām dziesmām. Koru koncerta noslēgumā tiks izpildīts dziesmu cikls “Daugava”. Pie klavierēm komponists Mārtiņš Brauns, pasākuma moderatore, muzikoloģe Anete Ašmane.

Ieeja pasākumā bez maksas.