Lāčplēša dienā, 11. novembrī plkst. 15.30 Pārdaugavā, Sudrabkalniņā pulcēsies ļaudis, lai iedegtu svecītes pieminot atbrīvošanas kaujās kritušos karavīrus.

Jau tradicionāli piemiņas brīdis notiks Sudrabkalniņā, Kurzemes prospekta un Slokas ielas krustojumā, vietā, kur 1919. gada novembrī notika vissīvākās kaujas starp Latvijas armijas un Bermonta armijas spēkiem. Šodien Sudrabkalniņā slejas piemineklis Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem. Pieminekļa autori ir tēlnieks Kārlis Zāle un arhitekts Ernests Štālbergs.

Piemiņas brīdī piedalīsies Zemessardzes orķestris, diriģents Andis Karelis, Jauktais koris “Aura”, diriģents Edgars Vītols, aktieris Jānis Skanis, Latvijas Republikas Nacionālie bruņotie spēki, kā arī Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonas.

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” sadarbībā ar Rīgas Pārdaugavas izpilddirekciju.

Savukārt sagaidot Latvijas Valsts simtgadi, 18. novembrī plkst. 14.00 Rīgas iedzīvotāji un viesi aicināti uz Valsts svētku koncertu “100 gadi kopā” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Koncertā vienosimies svētku sajūtā un mūzikā ar mūsu brāļu tautām – lietuviešiem un igauņiem. Mums ir bijuši kopīgi prieki un kopīgas sāpes, kopīgas cīņas un kopīgas uzvaras. 18. novembrī svinēsim Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 100 gadus kopā. Par godu Latvijas simtgadei koncertā uzstāsies solisti – Madara Dziedātāja (Latvija), Aušra Ļutkute (Aušra Liutkute, Lietuva) un Mehiss Tītss (Mehis Tiits, Igaunija). Koncertā muzicēs Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris, diriģents Haralds Bārzdiņš, Rīgas 6. vidusskolas koris “Saule”, Latvijas Republikas Zemessardzes koris “Stars” un Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums”, mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts. Koncertā skanēs fragmenti no Jāņa Lūsēna “Putnu operas”, Artura Maskata operas “Valentīna”, Zigmara Liepiņa operas “Turaidas roze” un Ērika Ešenvalda operas “Iemūrētie”.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 5. novembra saņemami “Biļešu paradīzes kasēs” un Rīgas kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29, Rīgā.