Muzeju naktī Sarkandaugavā piedāvās iepazīties ar apkaimes  industriālo vēsturi pasākumu ciklā «Sarkandaugava – Rīgas industriālais šūpulis»

Muzeju naktī, 19. maijā Sarkandaugavā notiks četras ekskursijas, lekcijas, izstādes un vakara programma. Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iepazīties ar Sarkandaugavas apkaimi caur tās bagātīgo industriālo vēsturi, kas ir veidojusi apkaimi tādu, kāda tā redzama šodien.

Šodienas Sarkandaugava ir izteikta tranzīta zona starp Rīgas centru un tālākām apkaimēm. Savukārt izejot ārpus ierastā maršruta, var atklāt vērienīgu Sarkandaugavas industriālās arhitektūras mantojumu un vidi, kas attīstījusies ražošanas ietekmē, katru gadu desmitu pienesot apkaimei pa kādam jaunam arhitektūras stilam. Sarkandaugavas attīstības biedrība sadarbībā ar apkaimes partneriem, uzņēmumiem un organizācijām šogad ir izvēlējusies izcelt tieši industrijas un uzņēmējdarbības attīstības tēmu vēsturiskajā apkaimes veidošanas gaitā.

Pasākums iesāksies ar stratēģisku piedzīvojumu spēli bijušajā fabrikā «Prowodinik», kurai aicinātas pieteikties komandas līdz 17.maija pl. 12:00. Tai pl. 14.30 sekos izzinoša Sarkandaugavas apkaimes ekskursija gida pavadībā «Sarkandaugavas zelta laikmets» ar sākumu Alekša skvērā, bet pl. 17.00, tiem, kas nepiedalās piedzīvojumu spēlē būs iespēja apskatīt bijušo gumijas izstrādājumu fabriku gida pavadībā (ar iepriekšēju pieteikšanos). Pl. 18.00 savas durvis ar pasākumu «No Citadeles cietuma uz Aleksandra Augstumiem» interesentiem vērs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs atklājot ekspozīciju un mākslas izstādi slimnīcas muzejā, izvedot ekskursijā pa teritoriju un klausītājiem piedāvājot vairākus lektorijus.
Savukārt aizstaigājot līdz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļai «Dauderi», kur no pl. 19.00 norisināsies radošās darbnīcas un spēles bērniem  varēs nokļūt AS «Aldaris» teritorijā, kur jau no pl. 16.00 notiks ekskursijas gida pavadībā Padomju laika bunkurī, dažādas atrakcijas un vakara noslēguma koncerts.

Pasākumu «Sarkandaugava – Rīgas industriālais šūpulis» atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, AS Aldaris un SIA Realto. Piedzīvojumu spēli organizē piedzīvojumu organizācija «Lūzumpunkts».

Pasākuma programma: http://www.sarkandaugavai.lv/2018/05/muzejunakts2018/

Pasākuma adrese un pieteikšanās ekskursijām Facebook: https://www.facebook.com/events/596208477403069/