Diskutēs par eksperimentu Tērbatas ielā un Covid-19 kā inovāciju katalizatoru

Diskutēs par eksperimentu Tērbatas ielā un Covid-19 kā inovāciju katalizatoru

Inovāciju kustība “VEFRESH” kopā arAccenture”, “Latvijas Mobilais Telefons” un kopstrādes telpu “Teikums” 27. augustā VEF apkaimē rīkos jau piekto “Open innovation meetup” satikšanās pasākumu. Augusta tēma ir “Born in the new normal” jeb Covid-19 laika inovācijas, kas aktuālas arī ārpus pandēmijas konteksta, izvirzot fokusu uz ārkārtas situāciju kā katalizatoru jaunu perspektīvu atklāšanai. Tāpat pasākuma laikā eksperti diskutēs par gājēju ielas eksperimentu Tērbatas ielā.

Pasākumā savus inovāciju pieredzes stāstus atklās trīs runātāji, pārstāvot tehnoloģiju, pilsētas dizaina un kultūras jomas. Tehnoloģiju kontekstā ar savu stāstu dalīsies jaunuzņēmuma homestudy.io dibinātājs un vadītājs Kalvis Pētersons, iepazīstinot ar savu pandēmijas laikā radīto rīku, kas palīdz atvieglot skolotāju darbu, automatizējot kļūdu labošanas procesu. K. Pētersons pasākumā stāstīs, kā no mārketinga vienas dienas laikā var pārslēgties uz izglītības inovācijām, un izlemt kopā ar starptautisko komandu neparastos apstākļos uzsākt uzņēmējdarbību. 

Tāpat pasākumā pievērsīsimies šīs vasaras nepārprotami skaļākajam pilsētas dizaina notikumam – gājēju ielas eksperimentam Tērbatas ielā. Pieredzē dalīsies Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja biroja vadītājs un viens no galvenajiem eksperimentā iesaistītajiem pašvaldības pārstāvjiem – Mārtiņš Dambergs. Viņš savā stāstā atklās, kā īsā laikā eksperimentu uzsākt, saskaņot un realizēt, kā arī dalīsies ar provizoriskajiem datiem kā mainījās gaisa kvalitāte pirms eksperimenta un tā laikā, kā arī sniegs pirmās atziņas par apkopotajiem uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļiem.

Pasākumā par pārmaiņām un aktualitātēm kultūras jomā stāstīs starptautiskā mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” komunikācijas vadītāja Signe Lonerte. Laikā, kad ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ pulcēties klātienes koncertos nav iespējams, kā arī uz Latviju sarežģīti atvest ārvalstu māksliniekus, festivāls eksperimentē ar dažādiem citiem klasiskās mūzikas baudīšanas formātiem. S.Lonerte pasākumā dalīsies ar galvenajām atziņām un mācībām, kas iegūtas, mēģinot mainīt ierasto opermūzikas klausīšanās pieredzi un aicinot tās cienītājus to ieraudzīt no citas perspektīvas.

Stāstu vakarā būs iespēja dzirdēt minēto runātāju pieredzes stāsti, kā arī piedalīties kopīgā diskusijā par Covid-19 laiku un kā tas ietekmējis dažādus inovāciju procesus. Pasākums norisināsies kokteiļbārā un restorānā “Mākonis Cocktails & Design” Gustava Zemgala gatvē 78. Ieeja pasākumā no 17:00 un sākums 17:30. Klātienes vietu skaits ir ierobežots un interesenti tiek  iepriekš aicināti reģistrēties vietnē: www.vefresh.com/meetup-5

“Open innovation meetup” ir pasākumu sērija, kurā dažādu nozaru pārstāvji tiek aicināti dalīties savā pieredzē inovāciju veidošanas procesā, sākot no idejošanas līdz risinājumu testēšanai un ieviešanai. Pasākumos notiek atvērta viedokļu apmaiņa un savos pieredzes stāstos līdz šim dalījušies arhitekti, jaunuzņēmumu dibinātāji, dizaineri, inovāciju vadītāji, reklāmas speciālisti, pašvaldību darbinieki, programmētāji, bioētikas pētnieki, juristi un vairāki citi. Šoreiz pasākums notiks jau piekto reizi un to organizē inovāciju kustība “VEFRESH” kopā ar apkaimes tehnoloģiju uzņēmumiem “Accenture”, “Latvijas Mobilais Telefons” un kopstrādes telpu “Teikums”. Pasākumu sērijas veidošanai un atvērtas diskusijas par inovācijām veicināšanai aicinātas pievienoties arī citas organizācijas.

2019. gadā VEF apkaimes uzņēmumi apvienojās inovāciju kustībā “VEFRESH”, lai apkaimi padarītu ne tikai par Rīgas un Latvijas, bet reģiona pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir tehnoloģiju uzņēmumi LMT, “Accenture”, nekustamo īpašumu attīstītājs “New Hanza Capital”, pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”, kā arī VEF Kultūras pils.