Titulu „Mīlgrāvja lepnums 2019” iegūst literatūrzinātnieks Andrejs Grāpis

Svētdien, 11. augustā tradicionālos Vecmīlgrāvja krastmalas svētkus “Krāsaiņi sapņi”  izbaudīja prāvs skaits vecmīlgrāviešu un viesu. Pasākuma laikā tika sumināts  titula “Mīlgrāvja lepnums 2019” ieguvējs.

Jau trešo gadu Mīlgrāvja krastmalas svētkos tiek sumināts titula “Mīlgrāvja lepnums” ieguvējs. Šogad šis apbalvojums tikai piešķirts vēsturniekam, rakstniekam, literatūrzinātniekam Andrejam Grāpam, kurš vairāk nekā 30 savus darba gadus veltījis Vecmīlgrāvja vēstures pētniecībai, kā rezultātā tapa grāmata “Augusts Dombrovskis. Mūžs un veikums”.

“Prieks, ka vecmīlgrāvieši gadu gaitā iecienījuši šos svētkus un apmeklē ļoti kuplā skaitā, lai gan vienlaikus Rīgā notiek arī citi pasākumi. Tas ir kā uzticības garants savai apkaimei un cilvēkiem, kas domā par viņu labklājību. Organizējot svētkus, vienmēr izvērtējam iepriekšējos, lai saprastu, kas ir vispiemērotākais tieši vecmīlgrāviešiem,” atzīst Vecmīlgrāvja attīstības biedrības pārstāvis Uģis Bērziņš.

Tieši šī iemesla dēļ katru gadu Krastmalas svētkos tiek saglabātas dalībnieku iecienītas atpūtas iespējas kā, piemēram, aizraujošs brauciens ar kuģīti pa Daugavas ūdeņiem. Tomēr ik gadu organizatori parūpējās arī par ko jaunu un neredzētu – šogad tā bija iespēja pārbaudīt sava vestibulārā aparāta noturību  orbitronā vai ūdens bumbās, kas piesaistīja ļoti lielu pasākuma dalībnieku interesi. Šo svētku novitāte bija arī Rīgas brīvostas kauss kendamas meistarībā, kur labākie šo prasmju lietpratēji tika noskaidroti gan profesionāļu, gan iesācēju grupā. Dažādus brīnumus un neviltotu skatītāju izbrīnu un interesi raisīja visnotaļ atraktīvi trakie zinātnieki no Zinoo centra.

Pasākuma turpinājumā jaunā paaudze izbaudīja jaunās, talantīgās un daudzsološās mākslinieces Patrishas sniegumu, vecāka gada gājuma pasākuma viesi gremdējās jaunības atmiņās, klausoties Agra Semēvica sniegumu, un visi kopā metās trakulīgās dejās – Latvijas rokenrola karaļu – grupas Keksi ritmos.

Šos svētkus izbaudīt ikviens bez maksas varēja, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai un Rīgas brīvostas atbalstam.