12. jūlijā Rīgas 31. vidusskolas stadionā norisināsies jau piektās Vecmīlgrāvja sporta spēles “Vecmīlgrāvis VAR!”.

Vecmilgrāvis Sporta spēles

Sporta spēlēm “Vecmīlgrāvis VAR” būs būt!

Svētdien, 12. jūlijā Rīgas 31. vidusskolas stadionā norisināsies jau piektās Vecmīlgrāvja sporta spēles “Vecmīlgrāvis VAR!”. Tāpēc ikviens sportot gribētājs tiek gaidīts jau no plkst.9, lai reģistrētos gan individuālajiem, gan komandu sporta veidiem.

“Epidemioloģiskajai situācijai Latvijā uzlabojoties, valdība mīkstinājusi Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežojumus, ļaujot notikt publiskiem sporta pasākumiem. Ievērojot pašizolāciju, cilvēki jau tā daudz laika pavadījuši telpās un pie dažādām viedierīcēm, tāpēc ļoti vēlams atrast treniņtērpu un sporta apavus, lai vienu svētdienu pavadītu aktīvi sportojot ģimenes vai draugu lokā,” atzīst sporta spēļu galvenais tiesnesis Sandris Vaļģis.

Šoreiz sporta spēlēs spēļu organizatori lielāku uzmanību pievērsuši tieši individuālajām sacensībām, lai sportistiem pēc iespējas mazāku laiku būtu tiešs kontakts citam ar citu. Individuālajās aktivitātēs būs iespēja spēkiem mēroties tāllēkšanā, 60 metru skrējienā, svaru celšanā, tālmešanā, pārliecināties par veiklību, lecot ar lecamauklu, spēka trīscīņā (pievilkšanās, pumpēšanās un atspiešanās), kā arī basketbola soda metienos un futbola soda sitienos.

Komandu un ģimeņu aktivitātēs būs iespēja pārliecināties par savu meistarību mini futbolā, volejbolā, ģimenes stafetēs un petankā jeb tautas valodā tā sauktā “franču pensionāru” triju metāla bumbu mešanas spēlē. Tie, kas ar šo spēli nav pazīstami, tiks iepazīstināti sacensību dienā, bet pamatbūtība ir aizmest savu lodi pēc iespējas tuvāk nelielai koka vai plastmasas bumbiņai, kuru izmet laukumā katras spēles sākumā.

Pasākuma dienā reģistrēties sacensībām būs iespējams no plkst.9.00 līdz 9.45, bet to var izdarīt arī iepriekš, sūtot pieteikumu uz e-pastu – vecmilgrāvisvar@gmail.com, savukārt sīkāku informāciju par sporta spēļu norisi var iegūt Vecmīlgrāvja attīstības biedrības facebook mājas lapā.

Sacensības par medaļām sāksies plkst. 10.00 ar sporta spēļu svinīgo atklāšanu, bet apbalvošana plānota plkst.14.30. Arī šajās sacensībās organizatori ir padomājuši, lai aizraujoši būtu gan pašiem mazākajiem, gan pieredzējušiem sportisko aktivitāšu piekritējiem.  Tā kā sportisks gars ir veselības pamatprincips, tad Vecmīlgrāvja attīstības biedrība, sadarbojoties ar Rīgas brīvostu, popularizē veselīgu dzīvesveidu un rada apstākļus, lai tam pievērsties varētu ikviens.

Sporta spēļu laikā tās dalībniekiem tiks nodrošinātas šobrīd nepieciešamās epidemioloģiskās prasības, kas ietver arī roku dezinfekcijas iespējas, savukārt līdzjutējiem tiks atgādināts pat 2 m distances ievērošanu.

Gana sēdēts mājās, laiks doties sportot!

Programma